Antidepresive

11-04-2016
anamaria45
Nu este medic/terapeut
anamaria45
Buna ziua. Am momentan o mica problema legata de medicatie. Studiez in alta tara si aici mi-au fost prescrise antidepresive (Citalopram 20mg), dar doctorul nu ma poate vedea in urmatoarele cateva zile si joi ma intorc in Romania pentru doua saptamani si nu am destule pastile sa imi ajunga pe toata perioada si stiu ca nu este bine sa le intrerup. Daca mi se pot oferi sfaturi legate de cum as putea sa le obtin in tara daca nu rezolv situatia aici, m-ar ajuta enorm.
Multumesc mult
2 comentarii
0
11-04-2016, ora 22:27
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna seara,
Incercati sa aduceti cu Dumneavoastra o scrisoare medicala, sau orice alt document medical semnat de medicul curant (din Franta), pe care sa le prezentati unui medic de aici; ar trebui sa fie suficient. Citalopram exista si aici. Daca sunteti din Bucuresti va pot recomanda un psihiatru de incredere.

Valentin Pescaru
psiholog-psihoterapeut-sexolog
0
12-04-2016, ora 00:04
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Farmacistii sunt obligati sa iti dea dar fix pt perioada in care stai in Romania.
Eu am fost o perioada in alt oras si am uitat sa imi iau medicamentele.
Mi-aundat pt 4 zile, pt cat aveam nevoie. Desi erau medicamente psihiatrice.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul