Anus cu portiuni inflamate spre exterior cu mancarimi

15-07-2012
radubuc
Nu este medic/terapeut
radubuc
nu cunosc termenul dar, , o cuta, , a anusului s a marit spre exterior devenind uneori dureroasa alte ori generand mancarimi. cedeaza la mancarime sau durere cu o pastila de aulin pe zi dar.. revine. Din momentul aparitiei organismul si a luat ca masura de precautie o semidiaree fara sa am eu nici o contributie la asta.Altfel as avea niste scaune cam dureroase dar fara sangerari. Ceva. acalmie cu un unguent dar ceva pentru hemoroizi si nu stiu daca este cazul. Suport fara probleme igiena cu apa si sapun fara usturimi sau durere. In general ma deranjeaza mancarimea si ocazional usturimea. Un tratament sau un sfat pentru. revenire la normal va rog
2 comentarii
0
16-07-2012, ora 19:21
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
cred ca este vorba de hemoroizi...consultati un proctolog..
0
17-07-2012, ora 10:14
radubuc
Nu este medic/terapeut
radubuc
anus cu portiuni inflamate - am mentionat eu ca m am tratat cu ceva pentru hemoroizi crezand ca despre asta este vorba. dar nu era, medicamentul (hermozon parca ) nu a avut nici un efect. Am mai mentionat - nu sunt sangerari, dureri sau usturimi de nici un fel. in ultimii 20 de ani poate au mai fost situatii similare de 2 sau 3 ori dar care au revenit la normal dupa maxim o zi sau doua fara nici un fel de interventie. folosesc bifonazol de 2 zile si a disparut senzatia de mancarime si iritare mai putin inflamtia. Sa incerc mai departe cu tratamentul acesta? va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.