Anxietate???

30-04-2018
Mario84
Nu este medic/terapeut
Mario84
Buna ziua!! As vrea sa intreb pe cineva de pe forum daca s a confruntat cu una din problemele mele:de vreo 3 ani de zile ma confrunt cu mai multe simtome...nesomn...dureri de cap...cresterea tensiunii in caz de stres..nervozitate...cand merg intr un cerc de prieteni sau nu neaparat...imi pun presiune pe mine si ma inrosesc puternic la fata culminand cu direri puternice de cap...precizec ca ultima chestie care mi se intampla...nu mai pot merge la frizerie...mi seface rau pe scaunul frizerului...dificultati respiratorii...transpiratii plus exces de inrosire a fetei...poate sa ma ajute cineva???!!multumesc anticipat!!!
8 comentarii
0
30-04-2018, ora 17:23
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil sa fie simptome de anxietate. Asta e o boala, nu o stare de spirit.
Trebuie sa te diagnosticheze un psihiatru sau un psiholog clinician.
0
30-04-2018, ora 17:48
Cristi199
Nu este medic/terapeut
Cristi199
Salut, Mario!
Este cazul sa discuți cu al tau medic de familie. Ai nevoie de un consult amănunțit sau de ajutor de specialitate. Al tau medic te cunoaște, cred, știind deja ce trebuie facut.
1
30-04-2018, ora 18:05
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Buna ziua
Ar fi indicat un consult psihiatric, pentru a vedea ce probleme sunt apoi mergeți concomitent la un psiholog.
Este o tulburare de anxietate la carte trebuie tratament.
Sănătate!
2
30-04-2018, ora 18:35
Psiholog Iosif Szenasi
Psihologie
Psiholog Iosif Szenasi
Buna ziua, Mario!

Asa cum au spus si colegii mei, cel mai probabil este vorba despre anxietate. Eu nu as incepe cu psihiatria, ci cu psihoterapia. Recomandarea mea este sa apelezi la un psihoterapeut cu experienta in acest domeniu. Fa cateva sedinte si vezi cum merge. Daca situatia persista, ia in calcul si un consult psihiatric si continua cu psihoterapia. Psihoterapia este esentiala pentru intelegerea a ceea ce a dus la instaurarea anxietatii si a ceea ce face ca anxietatea sa se mentina de-a lungul timpului.

Iti doresc multa sanatate si toate cele bune!
0
30-04-2018, ora 23:52
Mario84
Nu este medic/terapeut
Mario84
Multumesc ptr sfaturi!!!astept in continuare o persoana care a trecut prin ce trec eu...
0
01-05-2018, ora 00:01
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Da cautare pe forum la lupa, dreapta sus, "Pentru cei cu anxietate si atacuri de panica FOARTE IMPORTANT". Acolo gasesti cazuri ca al tau.
0
01-05-2018, ora 07:06
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Buna dimineața
Din punct de vedere medical este un atac de panica, va pot spune orice doriți din punct de vedere teoretic deoarece suntem.in mediul.online sindaca va spun ce medicație să luați nu puteți fără rețetă.
Vă rog mergeți la un consult in specialitatea psihiatrie
0
17-06-2018, ora 10:17
Mario84
Nu este medic/terapeut
Mario84
Buna ziua din nou!!!imi poate recomanda cineva un psiholog...psihoterapeut bun in iasi???multumesc!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul