anxietate? ce ar trebui sa fac? | Forumul Medical ROmedic

anxietate? ce ar trebui sa fac?

08-03-2016
alexandru.adrian
Nu este medic/terapeut
alexandru.adrian
Buna tuturor! Ma numesc alexandru am 20 de ani iar cam de aproximativ un an am inceput sa am atacuri de panica, AMETEALA tot timpul (ma simt ca intr-un vis, parca nu este real), dificultati de respirare, moleseala, nu am pofta de mancare, cateodata imi amortesc mainile sau picioarele dar cand le misc imi revin imediat si sunt obosit cam tot timpul. Am fost la spital deoarece nu ma puteam ridica din pat, imi era frica sa nu lesin sau sa cad jos dar la spital mi-au pus ca nu am nimic. Pe acest forum am vazut ca ar putea fi vorba de anxietate. Intrebarea mea este la cine trebuie sa apelez? Psiholog? Ce face psihologul? Adica imi da pastile?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri si timpul acordat.
4 comentarii
0
09-03-2016, ora 08:34
Psiholog Camelia Stavarache
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Camelia Stavarache
Psihologul specializat in psihoterapie, deci nu orice psiholog, nu da medicamente, face psihoterapie. Practic, te invata sa-ti controlezi respiratia si emotiile si sa-ti schimbi modul de gandire. Psihoterapia e foarte eficienta in ancietate si atac de panica. Mult succes! Camelia Stavarache, psiholog principal, paihoterapeut Psihosucces
0
09-03-2016, ora 09:48
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la psihiatru pt diagnosticare si tratatment si apoi sedinte la psiholog.
0
09-03-2016, ora 12:49
alexandru.adrian
Nu este medic/terapeut
alexandru.adrian
Va multumesc pentru raspunsuri
0
30-03-2016, ora 12:36
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
poti sa citesti aici Alexandru cate ceva despre cum te poate ajuta psihoterapia in depasirea anxietatii tale

http://psihoterapiefamilie.ro/blog/nu-poti-sa-scapi-complet-de-temeri-dar-poti-sa-inveti-sa-traiesti-cu-ele/

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul