Anxietate depresie - Dar de ce ameteli si senzatie de cap greu ? | Forumul Medical ROmedic

Anxietate depresie - Dar de ce ameteli si senzatie de cap greu ?

13-06-2018
CristianCristian12
Nu este medic/terapeut
CristianCristian12
Buna, din nou pentru a 3-a oara pe forum.

Pe scurt. Am fost anxios si deprimat. am fost la psihiatru. si mi-a dat tratament dupa cum urmeaza :

Anxiar 1.5 mg/ zi (1 mg dimineata cum deschid ochii, iar 0.5 dupamasa).
Mirzaten30 mg seara.
carbamazepina 50mg dupamasa 50 mg seara.

Urmand tratamentul acesta 1 luna mi-a fost bine. Acum doctorita este in concediu de odihna, si a trebuita sa merg la inlocuitoarea ei.

Inlocuitoarea a scazut 0, 5 anxiar dimineata.
( am avut 3 zile -4 mai naspa in care m-am simtit mai rau, dar au trecut

Problema e in felul urmator.: pe la ora 12:30-13:00 incep sa imi simt capul greu, si parca mi se infunda urechile parca ma tras cineva de urechi si le simt asa "incalzite". si sunt ametit.
Hai ca, capu greu asta e (mai beau un iburofen), hai ca urechile ma pis pe ele nu conteaza. Dar de ce dracu sunt ametit ?

Care-i legatura (anxietatea nu da ameteala din cate stiu eu) ce sa fac sa nu mai ma simt asa ametit. ? E ceva normal sa fiu ametit asa ?

Rog un domn/doamna doctor psihiatru sau chiar si psiholog sa ma indrume. Multumesc.
1 comentarii
0
13-06-2018, ora 20:11
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Buna seara
Posibil o reacție adversă de la medicamente sau o.problema neurologică.Meegeti la un consult.neuro
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apare amețeala?
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK