Anxietate, Depresie, Schizofrenie? | Forumul Medical ROmedic

Anxietate, Depresie, Schizofrenie?

08-05-2015
EmiEmiliano
Nu este medic/terapeut
EmiEmiliano
Buna, am venit pe acest site sa cer ajutorul pentru ca nu mai stiu ce sa fac. De 2 ani jumate sufar de niste stari foarte urate si nu stiu ce sa cred.
dureri de cap foarte dese, tremur, ameteala, nu ma pot concentra ( ma concentrez foarte greu sa rezolv o problema sau altceva), am pierderi foarte mari de memorie, nu imi amintesc ce am facut zilele trecute, nu ma simt pe mine, ma uit pe cer si vad multe puncte ( purici) transparenti mai ales la lumina, parca sunt intr-o stare de amorteala totala, mie greu sa fac o tema sau sa fac curat parca nu sunt bun de nimic, parca am uitat cine sunt si parca nu mai constientizez exact ce vad si ce aud, sunt intr-un fel de stress intens, ma gandesc mereu cum imi revin din starile astea, nu mai gandesc limpede, nu mai pot sa port o conversatie cu cineva ( ma balbai ), cateodata mi se blocheaza privirea si ma uit in gol, nu ma pot gandi la altceva, inainte daca era o petrecere sau ceva eram nerabdator debea asteptam sa ma duc, eram fericit acuma nu ma sunt asa, parca nici nu imi pasa, nici daca castig la loto nu cred ca o sa fiu fericit, mie rau intr-una in fiecare zi, vad lumea altfel de parca m-ai am un pic si parasesc realitatea, ma simt terminat atat fizic cat si psihic, eu cand ma duc la pregatire la matematica e un chin pentru mine ca imi vin tot felul de ganduri ca daca lesin, daca o iau razna, intr-o zi profesoara ma intrebat daca m-am drogat, mai ales ca nu ma pot concentra acolo, si cand ma pun in pat si inchid ochii cateodata aud unele cuvinte de parca nu le-as gandi eu dar gen o fraza sau o propozitie sau un cuvant spus de un prieten care nu are sens nu stiu cum sa explic dar mi se intampla doar atunci cand ma pun in pat cand sunt pe strada sau la scoala nu am ganduri din astea.
2 comentarii
0
10-05-2015, ora 13:01
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sindrom anxios-depresiv.

Daca nu te simti bine, totusi mergi la un psihiatru sa iti dea o pastila de ad pe zi.
0
11-05-2015, ora 22:48
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Ar fi bine Emi sa treci pe la medicul de familie si sa-i mentionezi si lui aceste simptome.El iti poate da eventual o trimitere catre medicul psihiatru
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul