Anxietate pe langa celelalte

31-07-2018
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
Buna ziua.Fac tratament pentru schizo si TOC cu Prozac, Rispolept Consta si quetiapina si am observat ca am anxietate si parca nu mai gandesc clar de frica sau tensiune psihica cand sunt langa mai multe persoane, cand sunt in locuri aglomerate cu persoane straine sau chiar cunoscute dar mai indepartate, deci simt o tensiune psihica si o incordare si stau cu teama sa nu gresesc sau sa ma fac de eas, parca nu mai gandesc clar in acele momente adica sunt prea timorat.Ce e de facut?Se dau anxiolitice in situatia mea?Care?As putea lua anxio daca iau ce iau ptr schizo si toc?Ma gandeam ca de cate ori ies afara sau ma duc undeva unde sunt multe persoane si e aglomerat sa iau ceva...Oare medicul imi poate da anxiolitice tinand cont si de celelalte afectiuni si tratament ?Si daca da, ce?Xanax, Anxiar?Am mai luat Anxiar si simt ca nu am niciun efect cu el.xanax daca imi da e chiar asa de periculos?Dauneaza?O parere specializata?
1 comentarii
0
15-09-2018, ora 21:32
Alexander29
Nu este medic/terapeut
Alexander29
Si eu am avut ce descri tu dar cu exercitiu social mi-a disparut anxietatea. Trebuie sa ai incredere in tine si sa nu te simi complexat fiindca esti bolnav. La urma urmei nu e vina ta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul