anxietate si dureri de cap | Forumul Medical ROmedic

anxietate si dureri de cap

12-10-2013
Iulliann
Nu este medic/terapeut
Iulliann
cum se trateaza durerile de cap, tin tratament de aproape o luna, durerile au mai scazut dar imi apar cand nu ma hranesc suficient, ma enervez cu copilul de 1 an si 10 luni, cu sotul, cand ma concentrez sa citesc mult, cand ma gandesc mult, cand povestesc despre progblemele si grijile mele... imi doresc al 2 lea bebe dar asi vrea sa fiu sanatoasa sa incep sa-l concep.
1 comentarii
0
13-10-2013, ora 19:46
silviugeorge93
Nu este medic/terapeut
silviugeorge93
si eu am avut niste probleme asemanatioare (de la sperietura aveam frisoane tot corpul in special la picioare imi era frica sa merg ca sa nu cad jos din picioare, cum ma gandeam oleaca la ceva rau cum ameteam)
am folosit supradyn (niste vitamine si minerale ) plus magneziu b6 si un sirop de fier)+ si niste calmante am folosit sedocalm se numeau (eu am scapat intr o saptamana ) gen aveam dureri de cap frisoane detoate
trebuie sa ai ambitie mare ca sa scapi de chestiile astea (creierul e foarte puternic si uneori e de ajuns sa crezi ca ai ceva si o sa ai )
mananca sanatos (incearca sa gasesti rezolvarea problemei calma linistita)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anxietatea
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • O aplicaÈ›ie pe telefon detectează anxietatea È™i tulburările dispoziÈ›ionale la adolescenÈ›i
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  •