Anxietate... Va sfatuiesc pe toti sa faceti psihoterapie cognitiv-comportamentala | Forumul Medical ROmedic

Anxietate... Va sfatuiesc pe toti sa faceti psihoterapie cognitiv-comportamentala

25-11-2013
dana1, 70
Nu este medic/terapeut
dana1, 70
Buna,
In urma cu ceva timp am mai scris pe acest forum..Cautam disperata un sfat sau ajutor.Am gasit ce cautam si acuma incerc sa ajut si eu la randul meu pe altii.Am luat medicamente (anxiolitice si isrs) fara a-mi rezolva problema ba, din contra devenisem dependenta.Daca plecam undeva trebuia sa iau inainte xanax sau cipralex si le caram mereu in poseta..sa le am la nevoie.Daca prin absurd uitam sa il iau dupa mine stateam incordata si mereu cu frica gandidu- ma ca o sa am un atac de panica (pe care il aveam de obicei ).Cam asta era viata mea imparita intre atacuri de panica si ore pentru medicatie.Nu eram bine si ma indreptam catre o viata plina de frici irationale.La indemnul unei 'colege de suferinta' de pe net, am incercat si altceva si, acest altceva a reeusit sa ma scoata din acesta stare in care nu mai vedeam nimic in viitor.Nu incerc sa conving pe nimeni sa nu mai ia medicamente.. spun doar ca la mine acestea nu au dat rezultat.Va sfatuiesc pe toti sa faceti psihoterapie cognitiv -comportamentala.Cu cine?.Nu are importanta atat timp cat acel cineva va explica in prima sedinta despe ce este vorba.Daca nu va explica plecati si incercati la altcineva.Va doresc tuturor multa sanatate
Denise
6 comentarii
0
25-11-2013, ora 12:34
prozac
Nu este medic/terapeut
prozac
Buna

Fii te rog amabila si spune, macar pe privat la ce clinica si cu ce medic ai facut TCC. Ar ajuta enorm de multe persoane care se lupta cu acceasi suferinta ca si a ta.
Multumesc frumos!
0
26-11-2013, ora 10:16
dana1, 70
Nu este medic/terapeut
dana1, 70
Buna,
Nu pot posta aici un nume sau o clinica (politica site), Cine e interest de o eventuala informartie il /o rog sa ma contacteze privat.
Cu drag,
Denise
0
26-11-2013, ora 16:24
ustop39
Nu este medic/terapeut
ustop39
pt.dana 1, 70. trimite-mi te rog numele sau clinica.multumesc mult.eu nu stiu cum sa te contactez pe privat
0
27-11-2013, ora 10:29
dana1, 70
Nu este medic/terapeut
dana1, 70
Buna,
Ti am trimis mesj privat.Intri in setarile tale pe modifica profil si aciolo vezi mesajele sunt sus..scrie mesje private.
Iti urez multa sanatate
Denise
0
27-11-2013, ora 18:30
ustop39
Nu este medic/terapeut
ustop39
ciao Denise, multumesc pt. mesaj, chiar m-ar interesa on line, pt. ca locuiesc in Italia.Si eu iti urez multa sanatate, si multam. inca o data
0
28-11-2013, ora 10:13
dana1, 70
Nu este medic/terapeut
dana1, 70
Buna,
Cu mare placere sper sa iti foloseasca
Cu drag
Denise
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul