Anxitetate si atacurile de panica se vindeca!

25-01-2018
Ancca1233
Nu este medic/terapeut
Ancca1233
Buna!M am decis sa intru pe acest site pentru ca acum 2 ani cautam disperata solutii pentru problema mea, atacuri de panica, anxietate.imi amintesc ca citeam ore intregi despre asta lucru.oameni care spuneau ca nu mai suporta, a caror viata era un calvar, iar eu speriata ma gandeam ca viata mea s a terminat, ca mi am pierdut mintile, ca totul este un cosmar.nu intru in detalii, am experimentat atacuri de panica groaznice, teama ca mor teama de a iesi afara din casa.m am decis sa merg la psiholog, am facut cateva sedinte, eft in paralel, terapie cu flori bach..in timpul asta citeam non stop despre subconstient..despre ce se intampla in timpul unui atac de panica..teoria o stiam perfect..dar practic este foarte greu cand simti ca te cuprinde starea aia..ma rog..doar cine a trecut prin asta intelege ce spun..nu vreau sa contest nicio metoda, imi doresc din suflet pentru voi sa gasiti metoda potrivita..eu doar o sa o impartasesc p a mea..la mine toata perioada asta a durat cam un an..si ce m a ajutat foarte mult a fost mersul la biserica..si credinta ca Cineva acolo sus are grija de mine si este cu mine cand intru in starile alea..am mers la Maslu, duminica la Liturghie..m am rugat, am plans..a fost greu..dar mi am depasit frica de moarte acceptand starea, mi am zis in timpul unui atac de panica..daca este sa mor atc sa mor si m am rugat din suflet sa se intample ce o vrea D zeu...si surpriza..a trecut..si de atc nu am mai avut niciun atac de panica si au trecut 3 ani.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul