Aorta!!!e grav?

11-02-2010
anda.Dell24
Nu este medic/terapeut
anda.Dell24
buna, imi doresc din tot sufletul cine ma poate ajuta sa imi raspunda la intrebare, mama mea are 52 ani si ia spus medicul ca are aorta distrusa in proportie de 77%, si ca o sai dea trimitere la tg mures, nu stiu nimic despre asa ceva si as vrea sa stiu daca este grav sau in ce situatie ar putea fi mama mea, va multumesc din suflet, adresa mea de email -, astept msj de la oricine ma poate ajuta cu oricefel de informatie.multumesc
3 comentarii
0
12-02-2010, ora 10:58
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergeti la un medic homeopat cu experienta, exista remedii homeopate care pot repara si curata aorta in mod eficient.
0
12-02-2010, ora 17:56
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
depinde de cauza afectării aortei- ce i-a spus? anevrism, colesterol? alte probleme vasculare? ce simptome are mama dvs?
0
16-02-2010, ora 00:28
anda.Dell24
Nu este medic/terapeut
anda.Dell24
asta e problema, deci sincera sa fiu nu stiu care ar fi alte simtome are inafara de faptul ca oboseste repede...adevaru e ca are si vreo 84kg si 1m 65, deci e plinutza.Ea nu prea ne da detalii ca sa nu ne ingrijoreze, eu nu sant in ro si nici sora mea, lucram in sp, dar nici salariile noastre nu sant ca sa ne permitem multe decat sai ajutam sa supravetuiasca si ei...etc...in fine...santem o familie cu o situatie economica nu prea buna si nusi permite sa mearga la medici decat in botosani la noi si acolo sai faca o analiza tre sa bage la buzunare de hehehe.Am vb si cu sora mea si o sa mearga in ro in aprilie sa vedem ce poate face, sa mearga la tg mures, ce ma ingrijoreaza e sa nu se agraveze pana atunci...asta tem.IuliaCristianaB...nuti pot spune nimik de colesterol anevrism sau prob vasculare ptr ca ea ne ascunde lucrurile astea, se gandeste ca daca ne spune si e mai grav noi o sa plecam acasa sa o ajutam si pierdem si putinul care il castigam aici:adik munk:))), Scarface:medic homeopat cu experienta mar mira sa avem asa ceva, eu am avut probleme cu urechea deci otita de la 8 ani si in botosani am fost internata de 12 ori de mau nenorocit aia acolo, pana in final a trebuit sa lucrez in sp 3 ani si am dat toti banii la bucuresti intr-un an de spitalizari k nici timpane nu aveam, deci in bt nu au stiut sami rezolve nik, acuma sincer in bucuresti am incercat sa dau spaga sa zic asa la medic si ma dat afara din cabinet, in bt daca dadeai o ciocolata era in stare sa-ti faca o injectie de 3 ori...cam asa ceva.Mda.daca as vb eu:)), probabil o sa va para cam rar cu toate ce am scris, dar asta e realitatea, oricum va multumesc din sufletul, ca macar va-ti aratat interesul asupra disperarii mele sa zic asa.multzumesc frumos.Maine daca le trimit bani sa mearga la homeopat plateste lumina, cumpara mancare si isi da datoria care o are la magazin in sat.si tot nu se duce:))))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: