Apendicita? | Forumul Medical ROmedic

Apendicita?

30-09-2015
Angelz
Nu este medic/terapeut
Angelz
Buna ziua!
Acum 2 saptamani am avut un episod in care am vomat toata ziua fara alte dureri, orice mancam sau beam vomitam. Am ajuns la medicul de familie care in urma palparii abdomenului m-a indrumat catre un medic chirurg. M-am dus la urgente (fiind singurul medic chirurg disponibil la aceea ora), mi s-au facut analize de sange si urina in urma carora nr de leucocite era marit. Ma simteam deja bine, fara stari de greata si in continuare fara dureri. Dupa palparea chirurgului (nu ma durea foarte tare) mi s-a spus sa ma prezint a doua zi dimineata iar daca durerea persista ma va interna si opera. A doua zi m-am simtit bine, fara dureri si greata si m-a trimis acasa. Am facut si o ecografie abdominala, totul e in regula. Din cand in cand am mici dureri in partea dreapta, zona ovarelor si piciorul drept si stari de greata care nu persista. Pe 14/10 sunt programata la analize. Este posibil sa fie in continuare apendicita?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antibioticele pot înlocui operaÈ›ia chirurgicală, în cazurile necomplicate de apendicită acută
  • Administrarea antibioticelor în ambulatoriu la pacienÈ›ii cu apendicită este sigură È™i reduce necesitatea intervenÈ›iei chirurgicale
  •