apendicita ori nu ? Va rog un raspus, ce parere aveti? | Forumul Medical ROmedic

apendicita ori nu ? Va rog un raspus, ce parere aveti?

16-05-2011
bybysorr
Nu este medic/terapeut
bybysorr
buna la toata lumea !

am si eu o mare problema daca se poate sa m ajutati cu cateva sfaturi pareri : martea trecuta am avut o durere ingrozitoare in partea dreapta jos am fost de urgenta la spital la coltea doctorii de acolo mi-au luat sange si m-au palpat mi-au sp sa merg acasa ca nu am nimic.miercuri mi-au iesit analizele doctorul mi-au sp ca au iesit bine, am fost am facut o ecogrfie abdominala si mi-a sp ca este ok am plecat de acolo nu mi-au prescris nimic pt durere etc !

iar eu inca am dureri maine fac o saptamana :mentionez ca durerile nu sunt insuportabile merg nu am nici o problema nu m doare piciorul drept, in tot acest timp nu am avut senzatii de voma, ameteli etc !

voi ce credeti este apendicita ?

va rog un raspuns
8 comentarii
0
16-05-2011, ora 11:18
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,

nu cumva ai si PROBLEME cu constipatia?!?
...gandeste-te...

O zi frumoasa!
0
16-05-2011, ora 12:09
bybysorr
Nu este medic/terapeut
bybysorr
Da , am :(

ms frumix astept raspunsul dumneavoastra
0
16-05-2011, ora 12:34
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,

"te-am citit"...cum se spune si
in cazul asta...
- ceaiul, laptele, cafea...bea DOAR cu miere;
- cumpara din piata sau alimentara prune uscate, pune 3-4 in cana (marimea celei de cafea) si adauga pana sus apa...asta de cu seara, iar
a 2-a zi, bea si apa si prunele.PE STOMACUL GOL...in 3-4 zile te-ai rezolvat..
- sigur, NU faci suficienta miscare...mergi mai mult pe jos.cel putin pana...iti revii;
- Nu ai nici o apendicita si...poti sa verifici si singura:
iata cum:

- stai in camera DOAR in ciorapi sau desculta, te ridici mult pe varfuri (de parca ai sta pe tocuri) si te lasi brusc..si pe calcaie.
- DACA, NU te doare in dreapta. la lasarea brusca pe calcaie.nu-i apendicita (asta e o verificare "din popor")...nu-i sigura...DAR a fost concludenta la toti cei care si cu care, am vb.

sanatate si
O zi faina.
0
16-05-2011, ora 13:09
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
buna ziua, pentru orice eventualitate, faceti si un consult ginecologic(durerea poate fi si din cauza ovarului)
0
16-05-2011, ora 13:10
bybysorr
Nu este medic/terapeut
bybysorr
multumesc mult lucia :*:*:* am sarit acum si nu am durere in partea dreapta, voi trece diseara prin piata pt a cumpara prune sa incep regimul !

multumesc enorm
0
16-05-2011, ora 13:11
bybysorr
Nu este medic/terapeut
bybysorr
multumesc vasi pt sfat abia azi merg sa imi iau o trimitere pt la ginecologie !

dar dupa parerea ta apendicita nu este nu ?

o zii buna
0
16-05-2011, ora 15:26
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
eu nu cred ca ar fi apendicita(ati fost palpata pe abdomen, analize bune), mai de graba ar fi constipatia sau o problema genitala.
0
16-05-2011, ora 15:29
bybysorr
Nu este medic/terapeut
bybysorr
da am fost palpata si mi-au sp ca nu am sa merg acasa si daca mai am intepaturi etc, sa revin la spital ! la ecografie abgominala nu mi-a iesit nimic !

dumneavoastra ce parere aveti mentionez ca nu am de cat intr-o singura partea durerea adik intr-un sg punct in partea dreapta !

si pot merge nu am probl cu piciorul !

multumesc astept rasp dumnavoastra
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antibioticele pot înlocui operaÈ›ia chirurgicală, în cazurile necomplicate de apendicită acută
  • Administrarea antibioticelor în ambulatoriu la pacienÈ›ii cu apendicită este sigură È™i reduce necesitatea intervenÈ›iei chirurgicale
  •