aproape de despartire

10-06-2009
equililbrum
Nu este medic/terapeut
equililbrum
voi fi scurt si succint, am 25 de ani si am o relatie de aproximativ 4 ani cu o femeie mai mare decat mine cu 9 ani, are 2 copii, la inceput toate au fost bune si frumoase dar acum treaba sa schimbat, am ajuns pe ultimul loc pentru ea, sustine ca ma iubeste dar ma respinge, nu doar la relatiile intime, ma respinge la tot ce inseama afectiune sarut imbratisare vorbe calde care lipsesc cu desavarsite din vocabularul ei, o iubesc si tin mult la ea am incecat sa comunic sa-i spun problema sa facem cumva sa o rezolvam, dar mereu imi raspunde ca o enervez, ca am devenit prea gelos, intradevar sunt gelos ca ma gandesc ca poate asta e cauza care a facut-o sa se distanteze de mine.am luat initiativa si i-am spus ca vreau sa incetam relatia noastra, dar atunci se schimba nu e de acord si devine iubita ideala, dar dureaza doar pana imi trece mie supararea si atunci din nou se distanteaza.va cer un sfat va rog frumos ca sunt foarte dezamagit de cea ce inseamna o relatie serioasa.ar trebui sa continui relatia?
4 comentarii
0
13-06-2009, ora 13:13
miha ela
Nu este medic/terapeut
miha ela
Poate este la menopauza...
0
13-06-2009, ora 15:20
equililbrum
Nu este medic/terapeut
equililbrum
nu e la menopauza asta e sigur
0
15-06-2009, ora 22:10
laurasaed
Identitate neconfirmată
laurasaed
Este posibil ca fiecare in acest moment sa isi doreasca altceva de la aceasta relatie, dar sa nu stie sa exprime.
De aceea ti-as recomanda sa faceti o evaluare a relatiei actuale si sa vedeti unde au aparut, sau care sunt problemele.
In timp prioritatile noastre se schimba si ne dorim altceva de la viata.
Atunci cand suntem intr-o relatie, trebuie sa tinem cont si de ceea ce isi doreste celalat si sa vedem ce anume ar trebui facut pe viitor astfel incat relatia sa nu se destrame.
Mult noroc.

Laura Saed
Psihoterapeut
0
15-06-2009, ora 23:32
equililbrum
Nu este medic/terapeut
equililbrum
multumesc mult pentru raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul