aritmie

10-07-2017
adonisno666
Nu este medic/terapeut
adonisno666
Va salut, numele meu este Andrei, am 27 de ani, 180 de cm si da doar 60 de kg, fumator de 10 ani la o mefie de 15 tigari pe zi și de aproape 5 săptămâni mă confrunt cu niste probleme foarte deranjante la care nu reușesc să găsesc un raspuns concret.
Simptome: senzație de sufocare și o permanenta iritație in trahee ce uneori îmi provoacă și greata, oboseală la efort (gen am urcat scările până la etajul 4 și deja simțeam că leșin), dureri in piept și cel mai deranjant extrasistole...inițial timp de 7 zile apăreau doar înainte de culcare când stăteam întins în pat...apoi o zi apăreau, 2-3 zile nu (in timpul asta lăsasem cafeaua și urmam cu aspacardin și concor 2, 5 mg)...apoi au început iarăși zilnic in special dimineata la trezire și seara la culcare și în special dacă dorm pe partea stângă..
Acum două zile am făcut un ekg, o radiografie la plămâni și o spirometrie...EKG de pare că a redat că am o inima sanatoasa deși în acel moment eram in plina bradicardie și extrasistole fortza pe care dnul doctor se pare că nu le simțea...radiografia i-a arătat dnului doctor că am o distanta anormal de mare intre coaste și m-a trimis imd să fac o spirometrie unde mi-au ieșit niste valori destul de scăzute..mi-ar fi plăcut să țin minte ce diagnostic mi-a pus pt că scrisul acestuia de pe rețetă nu îl deslușesc
1 comentarii
0
10-07-2017, ora 21:51
adonisno666
Nu este medic/terapeut
adonisno666
o să merg mâine la medicul meu de familie pt că am ceva dubii legate de rețetă ce mi-a prescris-o căci am tensiunea 9 și acele medicamente o scad mai rău.problema de la sistemul respirator sa fie cauza și extrasistolelor? Sau sa imi programez o investigație și la un cardiolog? Și dacă va regăsiți în situația mea și a-ti găsit o rezolvare simtiti-va liberi să o împărtășiți și cu mine căci sunt total demoralizat de situație și nu mă gândesc decât că am cv grav și sunt pe moarte..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.