arsura pe penis

07-09-2009
razvan.r
Nu este medic/terapeut
razvan.r
Buna ziua.
Ma numesc Radu Razvan, am 33 ani, si am o problema. Am luat un tratament cu metronidazol + doxiciclina, recomandat de medicul sotiei mele si am dat de o problema grava. In prima zi cand am luat aceste pastile, dupa aprox 30 min, m-a apucat o mancarime foarte tare pe penis. Cam intr-o ora a disparut dupa care mancarimile au reinceput pe la ora 16. Am sunat la medic si mi-a spus sa dau cu clotrimazol mk dar tot nu mi-au trecut. Am vb iar cu doctorul si mi-a spus sa incerc cu Advantan milk. Am dat a 2-a zi cu acesta dar s-a agravat si am facut un fel de arsura. Ce pot face, va rog sa ma ajutati ca nu pot merge la doctor, din probleme personale. Va multumesc anticipat
4 comentarii
0
07-09-2009, ora 22:48
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Acest lucru vine cu mare probabilitate de la medicamentele luate.
Pt. a anihila efectul medicamentelor chimice in homeopatie se foloseste o combinatie de 2 remedii homeopate care se iau alternatant.
Nux vomica CH30 si Sulfur CH30, o granula de Sulfur se suge dimineata (nu se inghite) si una de Nux vomica seara timp de cateva zile pana la disparitie dar nu mai mult de 5-6 zile. Un tub costa 6 lei si se gasesc la farmacie unde au si remedii homeopate (Dona, HelpNet sau farmacii speciale homeopate).
In functie se simptomele prezente trebuie (si) alte remedii, cele de mai sus sunt universale.
Daca ati luat medicamentele pt. o boala cu transmitere sexuala ar trebuie mai bine sa consultati in medic (homeopat).
0
07-09-2009, ora 23:39
razvan.r
Nu este medic/terapeut
razvan.r
Va multumesc ptr raspuns dar pe mine ma interesa si cum sa scap de acea arsura. este ingrozitoare si parca nu se vindeca deloc.Multumesc
0
08-09-2009, ora 11:42
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ori nu ati citit cum trebuie ori nu ati inteles cum trebuie: v-am aratat mai sus 2 metode diferite.
0
08-09-2009, ora 13:45
razvan.r
Nu este medic/terapeut
razvan.r
Va multumesc mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.