Arsura usturime cap penis

04-02-2016
vanea greci
Nu este medic/terapeut
vanea greci
In urma unui contact sexual, m-am ales cu o senzatie de arsura, de usturime pe capul penisului.Ideea este ca penisul arata exact ca si mai inainte, fara pete rosii, fara bubite, etc.Am fost la un medic dermato, spunandu-mi sa fac cateva teste:de sange(vdrl, tpha), de urina si chlamydia /gonoree.Toate au iesit negative.Mi s-au dat 3 pastile de Azitromicina.Senzatia a disparut, dar, acum, dupa o luna de la administrare a reaparut.Mentionez ca, nu ma ustura cand urinez, totul e doar extern, este o senzatie cum am scris si mai sus, de arsura.
8 comentarii
0
04-02-2016, ora 17:05
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cand e vorba de mancarimi, arsuri, e posibil sa fi contactat o ciuperca.
Chiar daca o tratati, ea poata sa revina in special atunci cand organismului ii scade imunitatea, in conditii de stres etc. Mai mergeti o data la medic cu toate analizele de dinainte sa va dea un alt tratament.
0
04-02-2016, ora 18:22
vanea greci
Nu este medic/terapeut
vanea greci
Multumesc pentru raspuns.Am fost astazi la medic, surprinzator mi-a spus ca nu am nimic.In fine, mi-a prescris Nidoflor, un unguent, pentru 3 zile.Apoi sa vad ce se intampla.
0
04-02-2016, ora 21:36
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca v-a prescris Nidoflor, dr banuieste ca e candida.
0
04-02-2016, ora 21:38
vanea greci
Nu este medic/terapeut
vanea greci
Am facut acel test si a reesit ca nu am
0
04-02-2016, ora 21:42
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Puteti sa aveti in cantitate foarte mica si rezultatul sa fie fals negativ.
Candida traieste in cantitati mici in corpul fiecarui om.
Se mai poate reactiva la stres sau la antibiotice, fara sa fie nevoie sa aveti relatii sexuale.
0
04-02-2016, ora 21:45
vanea greci
Nu este medic/terapeut
vanea greci
Ideea e ca pana sa am acel contact sexual nu aveam nici un simptom.Am mai cumparat, preventiv pentru alte 3 zile Azitromicina.Oricum, senzatia de usturime e pe exterior, nu prin uretra
0
30-05-2017, ora 19:18
Alecsandru4
Nu este medic/terapeut
Alecsandru4
Salut. Eu am patit exact ca tine. Am 5 luni de cand stau cu aceiasi senzatie de usturime. Am facut analize de doua ori la o diferenta de 7 saptamanu intre ele. Toate negative. Daca ai rezolvat ceva astept un raspuns.Multumesc anticipat
0
21-10-2017, ora 20:24
Dudu1
Nu este medic/terapeut
Dudu1
Salut. De 5 luni am si eu aceleasi probleme. Investit multi bani analize si tratamente si nimic. Ma puteti ajuta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: