arterita

14-05-2009
irina florentina
Nu este medic/terapeut
irina florentina
mama mea are 63 ani si in urma unei gripe a ramas cu dureri mari de cap si i se blocau muschii si nu prea mai poate sa merga. initial i s-a zis ca are spondiloza, apoi a facut oscilometrie si i s-a spus ca la un picior in zona gleznei are valoarea 0 si ca ar fi arterita desi pana in februarie nu a avut probleme de mers ci din contra se deplasa foarte repede. la analize s-au constat marite urmatoarele : VSH 104, Proteina C reactiva 61, 88 si Fibrinogenogemia 507, 1. VA ROG DIN SUFLET SA MA AJUTATI, sa imi ziceti ce investigatii ar mai trebui facute si eventual un medic bun la care sa o duc. am uitat sa mentionez ca vreo 2 luni a fost foarte inflamata in zona gatului si a fetei. ar putea fi cancer ? se poate face o tomografie pt intreg corpul ? va multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici