artrita - remediu?

17-11-2006
aydda
Nu este medic/terapeut
aydda
de ceva timp tatal meu are o durere la genunchi, mentionez ca durerea este insuportabila,..a fost la medic si a aflat ca are artrita sau cam asa ceva...si i-a recomandat sa se opereze...
el nu ar vrea ca trebuie sa munceasca..si o astfel de operatie il imobilizeaza la pat pe o durata destul de lunga..
daca cineva a trecut prin asa ceva si are vreun remediu va rog din suflet sa-mi trimiteti si mie cu mi de multumiri..aydda
4 comentarii
0
21-11-2006, ora 00:00
dr. Tepes Monica
Identitate neconfirmată
dr. Tepes Monica
De obicei episoadele acute, severe, cu parametri clinici/paraclinici modificati necesita tratament cortizonic pana la remisia simptomatologiei, dupa care se poate incepe administrarea preparatelor gemoterapice.

Macerat glicerinic din muguri de coacaz negru Ribes nigrum MG=D1 30 picaturi dimineata
Macerat glicerinic din mladite de sequoia Sequoia gigantea MG=D1 30 picaturi la pranz
Macerat glicerinic din scoarta de salcie Salix alba MG=D1 30 picaturi dupa amiaza
Macerat glicerinic din muguri de vita de vie Vitis vinifera MG=D1 30 picaturi seara
Acest tratament se urmeaza timp de 2 luni dupa care se continua cu alta schema de tratament.
Va doresc multa sanatate.
0
22-02-2007, ora 00:00
aydda
Nu este medic/terapeut
aydda
va multumesc foarte mult pentru sfaturile date va doresc numai bine si...multa sanatate.numai dupa ce nu o mai avem...incepem sa constientizam...ce am pierdut. multumesc aydda
0
03-07-2007, ora 00:00
aydda
Nu este medic/terapeut
aydda
salut, stie cineva cum se poate, daca se poate grabi aparitia ciclului, plec in vacanta si as vrea sa-mi vina mai devreme.nu in perioada cand sunt in concediu va multumesc foarte mult. bay
0
18-10-2007, ora 00:00
petcu_nicoletamonica
Nu este medic/terapeut
petcu_nicoletamonica
As dori sa stiu ce tratament ar exista pentru artrita, caci prietena mea la 33 ani se pare ca ar avea asa ceva in urma unei analize HLA B27 care a iesit pozitiva. Are dureri mari in special dimineata si dupa spusele medicului reumatolog se pare ca e si o durere care ar afecta coloana. Va rod frumos as dori daca se poate cat mai multe pareri despre cele mentionate mai sus.
Va multumesc si astept raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.