as dori un mic ajutor: sa slabesc 10 kg

17-06-2008
diana88
Nu este medic/terapeut
diana88
cum as putea sa slabesc 10 kg, dar sa le mentin si dupa adica sa nu ma ingras inapoi, ce sfaturi imi sugerati?? Multumesc Mult
2 comentarii
0
18-06-2008, ora 00:00
guadalupe
Nu este medic/terapeut
guadalupe
Se poate slabi intrr 3 si 8 kg in maxim 5-6 luni renuntand la un singur produs si anume ZAHARUL.Atentie insa, nu ma refer doar la lingurita de zahar din cafeaua de dimineata, ci la toate alimentele care au in componenta lor zahar sau chiar inlocuitor ( dulciuri de tot soiul, bauturi gen Cola, anumite b. alcoolice, ketchap-ul, mustarul, anumite mezeluri si chiar Fervexul pt. raceala ) Iar daca mai ai si ambitia de a renunta si la grasimi , rezultatul este garantat si de lunga durata ! Insa, din experienta iti spun sincer ca a renunta la zahar definitiv este un efort de vointa f mare ! Nu degeaba, I.M.S. a clasificat zaharul
( " moartea alba " ) pe locul II in lista produselor care creeaza dependenta in cosum ( locul I fiind ocupat de cocaina).
0
05-08-2008, ora 00:00
amyirina
Nu este medic/terapeut
amyirina
buna,
Nu e foarte simplu sa ti o dieta, sunt multe tentatii venite din toate partile. Trebuie sa te informezi la ce riscuri te expui, sa -ti organizezi foarte bine timpul, etc.
Dietele luate de la vecina, dupa internet sau de la Tv sunt bune de nimic. Ok, dau rezultate, dar apoi iti rasplatesti efortul cu o ciocolata mare, si alte "bunatati"si te alegi cu kg in plus:) merita?
consulta un medic nutritionist, e cel mai sigur lucru, asta ma facut si eu ;). succes dragele mele
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.