as dorii si eu un raspuns

04-09-2009
titib
Nu este medic/terapeut
titib
tatal meu a fost diagnosticat in urma cu doua luni cu cancer pulmonar de gradul patru, intre timp am inceput chemoterapia si in paralel un tratament naturist ci nocolid, dar doctuorul nu ii dau sanse decat maxim sae luni
intrebarea mea este daca aveti idee daca tratamentul naturist ajuta la ceva in situatia lui?
va multumesc
2 comentarii
0
04-09-2009, ora 13:37
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Singurul tratament naturist efectiv ar fi un tratament homeopat la un medic homeopat adevarat, dar atata vreme cat se iau citostatice este ca si cum ati incerca sa dai apa la o floare uscata in timp ce ea este bombardata. Daca doctorul nu mai ii da decat 6 luni pt. ce i se mai fac citostatice ?
Sa moara si mai repede ?
Lumea uita ca a face ceva gresit in caz de boala este mai rau decat a nu face nimic.
Incercati homeopatia si ganditi-va la incetarea chemoterapiei. Este EXTREM de nociva si nu va prelungi viata ci o va scurta ca orice toxina puternica introdusa in sange in cantitati mari.
Functia plamilor este legata de functia ficatului si otravirea ficatului duce automat la slabirea intregului organism si in al doilea rand rand a plamanilor. Este singura sansa reala de a prelungi viata, dar bineinteles ca nu poate fi nici o garantie mai ales ca la astfel de boli teama de moarte constienta sau inconstienta produce afectiuni si mai grave decat citostacele.
0
04-09-2009, ora 15:24
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consultati un fitoterapeut pt supraveghere si aviz in ceea ce priveste un tratament cu ceai de marul lupuli (decoct, infuzie etc.). Trebuie supervizat (dozarea trebuie sa fie stricta)pt ca la peste 6 grame pe zi poate fi letal, dar este foarte eficient in cura antioncogena!


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.