As putea sa fiu insarcinata? sau care sunt motivele pentru care am doar asa putina menstruatie?

18-09-2010
buburuzica
Nu este medic/terapeut
buburuzica
Am o nelamurire, iau anticonceptionale Yasmin de 2 luni si de cate ori imi vine menstruatia imi apare sangerarea cu o zi inainte de ultima pastila din blister si e foarte putin cantitativa, mai bine spus doar cateva picaturi si dupa ce iau si ultima pastila mai imi curge o zi si gata.As putea sa fiu insarcinata ?sau care sunt motivele pentru care am doar asa putina menstruatie?mentionez ca nu am uitat sa iau nici o pastila si am respectat si ora la care trebuia sa le iau.astept un raspuns
3 comentarii
0
21-09-2010, ora 23:21
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
De obicei anticonceptionalele scad atat fluxul cat si durata sangerarilor.
0
01-10-2010, ora 17:05
zlatka
Nu este medic/terapeut
zlatka
Buna ziua Dr. Mihnea, am si eu o intrebare, nu stiu sigur dak nu ati si raspuns la ea, nu am avut timp sa citesc tot pe acest topic, dar pentru dumneavostra cu un simplu DA sau Nu imi ajunge.
Am luat 3 luni tratament NOLICIN impreuna cu Diane 35 ( la urocultura mi-a iesit ceva infectie) apoi SOTRET sunt la 2 luna (pentru acnee- tratamentul e pentru 3 luni) cu Diane 35 este pericol de sarcina? Diane iau de 5 luni. As putea sa-mi fac un test de sarcina nu este foarte greu si sa aflu daca sunt insarcinata(am prea multe pofte in ultimul timp, si deja nu-mi prieste mancare) dar niciodata nu stiu dak efectul acestor antibiotice scade puterea dianelor.
Va multumesc
0
03-10-2010, ora 00:01
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu, Diane nu interacţionează nici cu Nolicin, nici cu Sotret.
Pe de altă parte, tratamentul antibiotic al infecţiei urinare cu Nolicin TIMP DE TREI LUNI este neobişnuit de lung.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Sunt însărcinată?
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • MIT: Anticoncepționalele îngrașă
  •