as vrea sa am intre 55-58 kg

28-10-2007
corintzza
Nu este medic/terapeut
corintzza
buna!sunt noua pe forum si am nevoie de ajutor.am 17 ani, 1.67, 63 kg si vreau sa am intre 55-58 kg.stiu k nu exista minuni si ca nu poti slabi peste noapte, dar am nevoie de o dieta tinand cont ca sunt eleva, stau la scoala de la 8 la 14, merg de 3 ori pe saptamana la sala si am gastrita acuta.multumesc
4 comentarii
0
28-10-2007, ora 00:00
Bodu
Nu este medic/terapeut
Bodu
gastrita la 17 ani ??waw...cum ai reusit ??

in fine.de slabit.ce sa-ti spun..in primul rand sa mananci regulat(Avand in vedere ca ai si gastrita) -supaponderala nu esti..chiar deloc
...in 2 luni poti avea 58 kg. important -nu mai mesteca guma, fa jogging seara(dupa ce iti faci temele:P) spala-te pe dinti de 3 ori pe zi si dimineata bea o cana cu lapte (cu cereale sau fara) mananca la prinz cartofi piure cu pui cam 200 g seara o cana cu lapte si niste gem pe paine + intre fiecare dintre mese...un sandwich cu branza dulce

(si..sa-mi dai o adresa de mail-o sa-ti dau cateva forme de dieta-foarte sigure)

SANATATE :)
0
29-10-2007, ora 00:00
corintzza
Nu este medic/terapeut
corintzza
multumesc mult pt sfaturi.da din nefericire chiar am gastrita. -
0
13-11-2007, ora 00:00
OanaAlexandra
Nu este medic/terapeut
OanaAlexandra
hello cocolina! te'am adaugat pe mess, dar nu stiu sigur daca ai primit, -
0
13-11-2007, ora 00:00
OanaAlexandra
Nu este medic/terapeut
OanaAlexandra
hello cocolina! te'am adaugat pe mess, dar nu stiu sigur daca ai primit, -
si bodu, cum ii spuneai ei, as avea nevoie de acelsi lucru... eu ma duc aproape in fiecare zi la sala, alerg pe banda in jur de 10 minute, bicicleta, presa, abdomene. prea mult tesut adipos.si asta l'am adunat in timp cand nici nu ma interesa ce e acela.. :(
na bine, pupici, si fiti frumosi ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.