as vrea sa imi indrept dintii, mai exact incisivii laterali...

11-07-2011
bianca-andreea
Nu este medic/terapeut
bianca-andreea
buna seara.am 17 ani.as vrea sa imi indrept dintii.mai exact incisivii laterali.sunt scosi inafara si sunt mai lugi(cam ascuti).pot obtine forma corecta?iar incisivii centrali nu sunt drepti(sunt cam zimtati).albirea dintilor nu afecteaza in niciun fel dintii?
3 comentarii
0
11-07-2011, ora 10:21
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
albirea dintilor NU afecteaza nimic, iar, aparatul dentar, dupa aprox 2 ani purtat si de copii mei -a dat rezultatele asteptate.
0
22-08-2011, ora 11:56
omarion
Nu este medic/terapeut
omarion
buna ziua am si eu o intrebare daca poate cineva sa ma ajute. am mai multi dinti de sus stricati cariati etc etc. vreau sa aflu si eu cat ma costa scoaterea acestor dinti si in locul lor daca pot pune o proteza ? va rog frumos sa ma ajutati daca puteti multumesc
0
25-08-2011, ora 12:02
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
dintii nu se extrag doar pentru ca sunt cariati. mergeti la un dentist pentru a evalua exact starea dintilor dvs.
este foarte posibil unii dintre ei sa poata fi tratati prin obturatii sau sa poata fi tratati pe canale si apoi sa sustina lucrari fixe sau o proteza. sa aveti la dvs la consult o radiografie ortopantomograma ( in care sa vad toti dintii si ambele maxilare). sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ghidul persoanei cu aparat dentar - sfaturi utile și întrebări frecvente
  •