As vrea sa stiu ce medicament sa iau sa pot ramane cat mai repede gravida

25-08-2016
Regynuta
Nu este medic/terapeut
Regynuta
Ce medicament naturist cu efecte concrete sa iau sa raman gravida si ceva medicament care sa imi ajute si sotul.
3 comentarii
0
25-08-2016, ora 15:52
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

va recomandam sa consultati un medic ginecolog specializat in fertilitate deoarece un "medicament sau supliment naturist minune" nu exista; sunt cauze pentru care se poate sa nu ramaneti insarcinata si este important sa le descoperiti si sa vedeti impreuna cu medicul ce este de urmat in continuare

Va multumim,
Echipa Medicala Marie Stopes
0
25-08-2016, ora 20:47
Regynuta
Nu este medic/terapeut
Regynuta
am fost la medic.este prima data cand incerc sa raman gravida si nu ma ajuta stresul si oboseala.cred ca am nevoie de medicament si eu si sotul.traim o viata agitata dar incerc sa reduc stresul
0
26-08-2016, ora 08:29
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

asa cum am mentionat anterior "nu exista medicament minune", medicul consultat de dvs. este specializat in fertilitate? Un cuplu este considerat infertil abia dupa 12 luni de raporturi sexuale regulate si neprotejate. Sotul dvs a facut o spermograma, Testosteron, Testosteron liber, SHBG (globulina de legare a hormonilor sexuali)? Dumneavoastra ati facut toate analizele premergatoare unei sarcini sa vedeti care sunt valorile hormonale precum: LH, FSH, Prolactina, Estradiol, HSG? V-ati evaluat perioada ovulatorie, stiti cu exactitate cand ovulati, ati avut raport sexual neprotejat in aceasta perioada? Inainte de a lua un medicament este nevoie sa faceti investigatii amanuntite pentru a elimina toate cauzele care ar putea impiedica formarea unei sarcini deoarece chiar daca luati un medicament minune si aveti trompele obstructionate sau sotul are spermograma modificata nu veti reusi sa ramaneti insarcinata pana nu rezolvati aceste deficiente; incercati sa va gasiti un medic care va poate ghida in acest proces

Echipa Medicala Marie Stopes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: