As vrea sa stiu daca poate ramine prietena mea insarcinata, daca e virgina?

06-02-2012
nanisi
Nu este medic/terapeut
nanisi
As vrea sa stiu daca poate ramine prietena mea insarcinata, daca e vergina? neam jucat int-ro seara neprotejat si iam introdus penesul in ia la vreo 4-5cm pina spunea ca o doare, mai departe nu am introdus deci asa pe la suprafata ne frecam, nu am ejaculat in ia, mam ferit si am ejaculat inafara pe lenjerie, ma tem sa nu patruns viun spermatozoid din lichidul seminal al penisului, am auzit ca si in lichidul seminal sunt spermatozoizi dar mai rar. azi deacum iam dat pastila escapelle, de la contactul sexual sunt 40 de ore, spunetimi va rog poate ramine insarcinata?nu doresc asta(((( va rog raspundeti fara glume! VA Multumesc!!!
11 comentarii
0
06-02-2012, ora 18:05
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Daca nu ai ejaculat inauntru riscul este foarte scazut. Foarte rau ca a luat Escapelle!!! Sa nu mai ia pastila de a doua zi anul acesta- escapelle, postinor, ori alta pastila de a doua zi.
Aceasta pastila este extrem de daunatoare pentru organism, nu se ia oricum.
Prietena ta sa mearga la un cabinet de planning si sa afle mai multe despre metodele contraceptive. Daca sunteti neexperimentati ar fi bine sa folositi prezervativul de la bun inceput. Este cea mai simpla metoda fara urmari hormonale, cum este escapelle si alte pastile de a doua zi.
0
06-02-2012, ora 21:41
nanisi
Nu este medic/terapeut
nanisi
dar cum credeti daca a luat escapelle, poate sai dezbata tot procesul dupa 40 ore dupa contact?are sanse sa ramana insarcinata?luind pastila aceasta?
0
07-02-2012, ora 13:53
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu este insarcinata daca a luat acea pastila, dar sa nu o mai folositi niciodata. Ii va face foarte mult rau dpdv hormonal.
0
07-02-2012, ora 17:11
nanisi
Nu este medic/terapeut
nanisi
ok ms, suntem incepatori si neam speriat, a doua zi avea greturi dimineata, si nici 24 de ore nu se implinisera, ne speriasem tare, dar banuiam ca poate sa aiba greturi de la chipsuri ca mincase pe nemincate de dimineata si io fost rau aproape 2 zile probabil o avut intoxicare ca eu am patit tot asa si tot de la chipsuri, dar sa nu riscam am hotarit sa luam pastila aia care a luato la 40ore, ca sa scapam de problema asta, nu vreau sa fiu tatic de acuma, ciclul i sa terminat cu trei zile inainte de a face dragoste.
dar dupa pastila asta ciclul cind o sai vina???????????????poate sai fie rau???????????mai multe detalii spunetimi va rog, cami fac griji mari, sunt stresat, nici noaptea nu pot dormi bine((((((((
0
08-02-2012, ora 14:04
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Din pacate nu iti pot raspunde la aceasta intrebare referitoare la momentul menstruatiei urmatoare. Eu nu am folosit niciodata aceasta pastila, iar pe prospect nu scrie.. Insa trebuie sa folositi prezervativul ca metoda de contraceptie pana la urmatoarea menstra.
0
08-02-2012, ora 16:09
nanisi
Nu este medic/terapeut
nanisi
ok ms, mult.
0
11-02-2012, ora 13:27
simona_ana-maria
Nu este medic/terapeut
simona_ana-maria
Buna ziua tuturor.Am si eu o mica intrebare la care o prietena de a mea are o nedumerire.Poate o fata virgina sa faca control vaginal la un medic ginecolog si mai am o scurta intrebare daca e virgina si foloseste ob la menstruatie se poate dezvirgina?
Eu stiu ca daca folosesti ob-ul corect nu ai cum sa te dezvirginezi
0
11-02-2012, ora 15:19
nanisi
Nu este medic/terapeut
nanisi
spunetimi si mie va rog ce inseamna ob-ul? sunt baiat dar vreau sa stiu, va multumesc
0
11-02-2012, ora 15:43
simona_ana-maria
Nu este medic/terapeut
simona_ana-maria
ob-ul este un tampon pe care il folosesc femeile in perioada menstruatiei.
0
11-02-2012, ora 17:31
nanisi
Nu este medic/terapeut
nanisi
aaa ms moolt
0
14-02-2012, ora 23:55
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Draga simona_ana-maria,
Virginele pot merge la ginecolog unde li se va face un control diferit decat femeilor care nu mai sunt virgine, respectiv o ecografie abdominala precum si palpare si din cate stiu inclusiv analiza de secretie..
Ob-urile nu te dezvirgineaza intrucat nu sunt suficient de lungi pentru a ajunge unde este himenul insa nu sunt recomandate virginelor, nu se stie niciodata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •