asa mica si sa aiba herpes ??? -- pt Scarface

06-02-2010
TeonaSofia
Nu este medic/terapeut
TeonaSofia
buna, am o fetita de 8 luni si pe fata in dreptul urechii stg i-a aparut o bubita rosie care parea un "cos cu varful alb-galbui" iar in ziua urmatoare i-au aparut alaturi 2 bubite - vezicule - le-am dat cu albastru de metilen si s-a definit ff bine locul unde s-au dezvoltat, speram sa scapam doar cu atat dar nu a fost sa fie... s-a repetat istoria si deasupra buzei superioare. aici nu am mai dat cu nimic si am fugit la dermatolog unde ne-a pus diagnosticul de herpes simplex cutanat cu urm. tratament albastru de metilen 1 aplic /zi, Fucidin crema 1 aplic/zi, Aciclovir5% 2 aplic /zi sibamed baby sapun solid. Am urmat tratamentul dar dupa prima aplicare cu Fucidin (seara), dimineata i-a mai apaut o bubita langa celelalte din zona urechii ai am renuntat sa mai folosesc Fucidin. am continuat sa ii fac toaleta cu apa cu sapun si o aplicatie pe zi cu albastru de metilen si aciclovir doar la buza superioara. este posibil sa fie herpes sau herpes zostrer ?? sau sa fie ceva din alimentatie desi ma indoiesc sa fie de la alimente?
1 comentarii
1
16-02-2010, ora 14:26
Infofun2005
Nu este medic/terapeut
Infofun2005
Pe Scarface il gasiti in alta parte, va las un measj privat. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul