Aspect sperma.

09-09-2013
Ionutz01
Nu este medic/terapeut
Ionutz01
Buna, am 22 de ani. Am un aspect ciudat al spermei care putin ma ingrijoreaza.
Doresc parerea dumneavoastra inainte sa apelez la un cabinet medical.

Am observat de vreo 2-3 ani, cand ejaculez am niste cheaguri gelatinoase transparente in perma, alaturi de lichidul transparent si sperma. Cate odata sunt mai mari, cate odata sunt mai mici, cate odata nu sunt, problema ar fi ca dupa abstinenta in perioade de 3-4 zile in care am avut stimuli de excitare imi ies bucati destuli de mari, ca urmare am observat ca nu pot ejacula complet cate odata, parca mi se blocheza calea pe unde ar trebui sa iasa sperma, respectiv am dureri la testicole cum ar fi 'prea pline' dar de cele mai multe ori am durerea si inainte de a ejacula. Evenimentul se intampla tot mai des in ultimele luni, nu stiu din ce cauza pot aparea acele cheaguri si mi-e teama ca sa nu am consecinte pentru acele dureri din cauza ca nu reusesc sa ejaculez(desi ma straduiesc sa rezolv problema in urnatoarele maxim 24ore), inteleg ca efectul de abstinenta poate cauza cancer testucolar. Doresc sa elimin cauza.

Daca este important activitatea sexuala este intre 1-5 ori pe saptamana, poate cam instabila dar tot nu cred ca este normal.
2 comentarii
0
06-05-2014, ora 12:50
miki008
Nu este medic/terapeut
miki008
Salut Ionutz!Aceesi problema o am si eu si altii(da o cautare aici in forum "viermi gelatinosi").Daca ai aflat cumva vreun diagnostic sau vreun tratament lasa-ne si noua o vorba. Te salut si numai bine.
0
06-05-2014, ora 20:33
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Sunt in asentimetul lui miki008: aceeasi problema o au si altii.
Daca ingrijorarea este foarte mare adresati-va cu incredere unui medic cu specializarea in andrologie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dieta poate afecta calitatea spermei
  • Legătura dintre utilizarea telefonului mobil și calitatea spermei la bărbații tineri
  •