astazi am primit rezultatele la urina si sunt in ceata

21-02-2010
elysa
Nu este medic/terapeut
elysa
buna seara,
astazi am primit rezultatele la urina si sunt in ceata. va rog sa ma ajutati.
leucocite -rare
epitelii plate - frecvente
saruri - frecvent oxalat de calciu
flora microbiana - rara
epitelii rotunde - rare

am motive de ingrijorare ?

va multumesc


Mentionez ca sunt insarcinata in 38 saptamani
5 comentarii
0
21-02-2010, ora 19:54
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu, este bine, nu ai motive de ingrijorare.Mai ai putin, trebuie sa te pregatesti pentru internare.opreste-te cu analizele si nu lua nici un medicament. Nastere usoara!
0
21-02-2010, ora 22:02
aanna
Nu este medic/terapeut
aanna
buna...am si eu o intrebare dupa contactul sexual ma cam ustura un pik.iar ciclu mia venit regulat...peste 3 sapt imi trebuia sa vina si mia venit?nare rost sami fac grij ca am ramas insarcinata asai?
va rog ajutatima
0
22-02-2010, ora 17:43
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Deci spui ca ciclul a venit regulat, peste trei saptamani trebuie sa apara menstruatia urmatoare si ca ai usturimi dupa contact. Cumpara de la farmacie o solutie pentru spalaturi vaginale si spala-te seara. Daca nu trece si mai apare si o scurgere suspecta, neobisnuita, poti face la un cabinet de ginecologie un examen a secretiei vaginale.
0
22-02-2010, ora 19:46
aanna
Nu este medic/terapeut
aanna
va multumesc de ajutor...
mai am o intrebare care nu se potriveste aici dar...am niste pistrui pe fata...pe nas...sub ochii...si nu stiu cum sa scap de ele deja am folosit multe creme si solutii...dar nu folosesc nici una...
0
23-02-2010, ora 06:13
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Sunt tare dragute fetele cu pistrui [ " efelide " in termeni medicali ].genetic esti programata sa-i ai, iar cu timpul se vor mai estompa.dar daca sunt foarte multi, prea evidenti si pe tine te deranjeaza apeleaza la sfaturile unei bune cosmeticiene sau la un dermatolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: