atac de panica

28-02-2016
antares23
Nu este medic/terapeut
antares23
buna ziua,
in urma cu aproximativ 3ani, am facut un atac de panica si am urmat 1, 5 ani tratament cu cipralex de 10 mg.mentionez ca de 6 ani am fost diacnosticata cu hernie cervicala - nevroza cervico branhiala si cred ca acest atac a suferit in urma unei crize de durere.timp de 1 an nu am mai avut pb psihice dar s-au aplificat durerile cervicale si a trbuit sa fac un tratament de 10 zile cu neoenduxin -antiinflamator.durerea cervicala nu mi- a trecut in totalitate dar mai grav este ca in urma acestiu tratament au aparut reaparut noaptea sumptomele cred, atacului de panica. De 2 zile iau 5 htp din proprie initiativa, pt ca nu mai vreau un tratament chimic.va rog din auflet sa imi raspundeti daca este ok si daca pntru nevralgia cervicala pot sa mai folosesc si alt tratament naturist.multumesc !
1 comentarii
0
28-02-2016, ora 09:49
Psiholog Camelia Stavarache
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Camelia Stavarache
Tratamentul psihiatric luat in trecut a fost bun, dar dvs aveti o personalitate mai sensibila, predispusa la anxietate si pentru asta aveti nevoie de psihoterapie. In caz contrar, la fiecare hop veti avea o recidiva.
Camelia Stavarache psihoterapeut Psihosucces
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: