Atacuri de panica si depresie

11-11-2017
Crynut
Nu este medic/terapeut
Crynut
Buna. De 3 luni am atacuri de panica, dezvoltand si o depresie in urma lor. Am inceput tratamenul cu anxiar si mirzaten.
A mai luat cineva mirzaten? Ce reactii ati avut la el? Este eficient?
3 comentarii
1
11-11-2017, ora 11:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Este eficient atat timp cat se potriveste organismului tau. Fiecare organism poate reactiona in mod diferit la fiecare medicament. Ai rabdare, mergi inainte cu el si ai grija sa nu te ingrasi.
0
11-11-2017, ora 12:49
Crynut
Nu este medic/terapeut
Crynut
Pana acum a fost singurul antidepresiv care nu mi a dat reactii adverse. Da...am inteles ca din pacate ingrasa...
2
11-11-2017, ora 21:01
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună seara!
Persoanele reacționează diferit chiar dacă au același diagnostic. Un medicament ce poate avea reacții pozitive la o persoană, se poate să nu fie suportat de alta. De aceea e foarte important ca fiecare modificare de dispoziție s-o discuți cu psihiatrul, care îți poate micșora sau mări doza, sau înlocui cu alt medicament în situația în care apar anumite stări.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: