atacuri de panica si sarcina

29-03-2011
mihaelaf81
Nu este medic/terapeut
mihaelaf81
buna ziua acum 7 luni am fost diagnosticata cu atacuri de panica si am fost la medic si mi-a prescris un tratament care mi-a mers binisor doar ca in urma cu 5 luni am aflat ca sunt insarcinata si am fost renuntata la tratament, doar ca atacurile au revenit si tot timpul stau cu frica nu prea pot iesi din casa, am dureri de cap si ametei.stie cineva de un tratament naturist sau cum as putea scapa de atacurile de panica va multumesc numele meu este mihaela
9 comentarii
0
29-03-2011, ora 21:33
miray
Nu este medic/terapeut
miray
poti sa iei SEDATIF PC.Este un produs homeopat fara reactii adverse.
0
29-03-2011, ora 22:17
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
este f.bun..acest Sedatif PC.

.DAR...ATENTIE...
scade tensiunea MULT...si nu cumva sa..ai alte probleme.

Intreaba mai bine MEDICUL.
Sanatate si s-auzim de bine.
O seara buna.
0
06-04-2011, ora 23:17
miray
Nu este medic/terapeut
miray
As vrea sa precizez ca sedatif pc nu are absolut nici o reactie adversa.Merge luat cu absolut orice...nu influenteaza absolut nici un medicament, si se poate administra si copiilor de varste mici.
0
07-04-2011, ora 14:58
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
precizarile sunt bune DAR cineva din familia mea, (avand deja tensiune si puls mic)...a mai luat si Sedatif PC si a juns la urgenta cu...BRADICARDIE...
Precizare:
probabil ca avea deja, DAR acesta..i-a facut mai rau...asa mi s-a explicat la spital.
O zi buna..deci, ATENTIE!..intrebati medicul pt.ca eu, la vremea aceea NU am intrebat...?!?
0
08-04-2011, ora 14:47
Psiholog Pentilie Marius
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Pentilie Marius
dar s-a gandit cineva la psihoterapie?, in special cea cognitiva comportamentala este foarte eficienta in tratamentul atacurilor de panica si a anxietatii, ba mai mult, nu are efecte adverse, psihoterapia poate inlocui usor pastilele care oricum ar fi, au efecte adverse, iar tratamentele naturiste sunt ineficiente si nu este dovedit ca functioneaza in astfel de cazuri.
0
14-04-2011, ora 22:57
miray
Nu este medic/terapeut
miray
Da sunt de acord cu psihoterapia, dar este greu sa-ti gasesti medicul potrivit, si dupa un esec0doua, nu mai incerci, iti spui ca nu are rost.
0
30-07-2013, ora 12:12
angelmarc999
Nu este medic/terapeut
angelmarc999
Eu am avut anxietate care se manifesta in multe feluri cu diferite sinptome(tremuraturi, angoase, insomnie, atacuri de panica, nu toate odata ci in zile diferite, senzatii de sufocare, etc).Am facut multi ani tratamnete alopate.Am gasit cred tot pe acest site o postare a cuiva care a facut o terrapie prin telefon si email, si nu prea increzatoare am recurs si eu la acea terapie. care m-a adus in starea normala.Am facut terapia anul trecut si ma simt ff bin e acum.Terapia energetica am facut-o prin telefon iar pe email am primit f multe metode pe care le-am aplicat zilnic.usoare placute(de citit zilnic ceva incarcat energetic, de privit ceva ptr echilibrare emisfere cerebrale, de ascultat sunete, de aplicat metode, de autotratament ).Dupa 2-3 sedinte am inceput sa am mintea clara, limpede, sa ma simt mai bine iar dupa o luna am fost pe deplin restabilita.Este o terapie noua care elimina cauzele bolii si a simptomelor, care schimba de fapt ideile, gandurile alea de frica, intri pe alta frecventa, mai increzatoare, bucuroasa, forta fizica, somn bun etc
Nu pot lasa aici adresa terapeutei dar nuami cine doreste sa fac terapia asta sa-mi scrie pe messenger la iuliadragnea888.
, am postat ca sa stiti ca exista terapii pentru anxietate depresie stari de panica si fara medicamente ci lucrand tu singur cu ajutorul terapeutei.V adoresc sanatate multa.
0
09-09-2013, ora 22:11
angelmarc999
Nu este medic/terapeut
angelmarc999
armina scrie-mi pe mess la id care apare aici afisat ca nu pot sa-ti trimit raspunsul
0
23-09-2013, ora 00:42
valy10
Nu este medic/terapeut
valy10
ma tine in piept d 8 ore, park ma apasa cv p piept, si la inima la fel, d 8 ani fac atacuri d panica, akm 2 zile miam fakt ekg totul bn, sunt disperata, a mai avut cnv simptomele astea atatea ore.trec si printro perioada f strestat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: