Ati suferit vreodata de astenie?

19-12-2013
LidiaVrancea
Nu este medic/terapeut
LidiaVrancea
Buna, va rog sa ma ajutati cu un sfat. Sufar de astenie cronica si chiar nu mai stiu ce sa fac. Ma simt extenuata, nu am deloc forta sa fac nimic, de somn nici nu mai zic, cred ca s-a scurs si ultima picatura de energie din mine. Am fost al multi doctori, si mi-au tot dat tratamente naturiste, dar nu si-au facut efectul. O prietena mi-a zis sa iau -*, e un medicament care stimuleaza activitatea organismului. Voi ce tratament luati?

(*modificat de admin)
4 comentarii
0
19-12-2013, ora 15:24
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Buna ziua ! La ora actuala circula multe produse pe piata si nu toate si-au dovedit eficienta. Astenia poate avea mai multe cauze si de aceea cel mai recomandat ar fi sa va faceti un set de analize de laborator : poate ca sunteti anemica, poate aveti carente de vitamine, minerale sau pot fi alte cauze. Dupa ce avem rezultatul analizelor se poate face un tratament mult mai precis si cu sanse reale de a va ajuta. Cu stima si respect
dr Petre Muresan
0
19-12-2013, ora 22:13
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna Lidia,
ai tinut cumva o cura de slabire?!

Craciun fericit!
0
19-12-2013, ora 23:14
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ LidiaVrancea

Lipsa de energie si insomnia sunt forme de manifestare ale depresie, chiar daca dv. nu sunteti trista.
Mergeti sa va evalueze un medic psihiatru.
Daca suferiti de depresie, cu antidepresivul corespunzator, aveti toate sansele sa va reveniti, de la prima pastila.
0
19-12-2013, ora 23:17
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Din cate am vazut eu incepand din octombrie incepe sezonul depresiilor si a sinucigasilor, NU este de gluma LIDIA vezi ca tiam raspuns pe privat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Primul test de screening pentru depistarea oboselii cronice
  • Sportul și psihoterapia ameliorează oboseala pacienților cu cancer
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Mă simt obosit deși am dormit bine - cauze posibile
  • Regiunile din creier care ar putea controla gradul de oboseală
  • Vitaminele, mineralele şi rolul lor în oboseala fizică și psihică
  • Potrivit unui nou studiu, consumul de canabis poate ameliora oboseala
  •