Augmentare mamara si rinoplastie simultan

28-04-2015
caffelatte_78
Nu este medic/terapeut
caffelatte_78
Salutare.Doresc sa fac interventia de rinoplastie si augmentare mamara in acelasi timp. As dori sa stiu daca mai sunt persoane care au suportat aceste doua modificari intr-o singura interventie chirurgicala si carui medic s-au adresat? Sunt din Iasi dar nu mi-as face aici interventiile.
Multumesc.
9 comentarii
0
28-04-2015, ora 17:15
stella_luna
Nu este medic/terapeut
stella_luna
SIgur vrei asa ceva, rino si sani in acelasi timp? Dr Ciolacoff este un medic cu care merita sa discuti, dar trebuie sa te gandesti ca nu e usor ptr. tine...ceea ce ceri...e fff.dureros..
0
29-04-2015, ora 08:54
caffelatte_78
Nu este medic/terapeut
caffelatte_78
Daca singurul impediment ar fi durerea, da, as prefera sa fac o singura interventie si o singura anestezie generala. Important e sa gasesc un chirurg cu rezultate bune si in rinoplastie, si in augmentare mamara.
Astept sugestii. Multumesc, stella.
0
29-04-2015, ora 15:10
stella_luna
Nu este medic/terapeut
stella_luna
Caffelatte,

E durerea, da.in primele zile nu poti respira pe nasuc si mai ai si fasa de la sani, nu stiu cum ii spune...Cu placere! Eu ti-am spus sugestia mea, mai sus. O zi frumoasa!
0
04-05-2015, ora 12:07
caffelatte_78
Nu este medic/terapeut
caffelatte_78
Multumesc mult, stella si maria. Dar despre doctorul Octavian Badea stiti ceva?
0
04-05-2015, ora 16:52
stella_luna
Nu este medic/terapeut
stella_luna
Cafellate,

Hm..nu am auzit despre el...
0
22-06-2015, ora 08:47
ck
Nu este medic/terapeut
ck
Buna, ma intereseaza si pe mine acelasi lucru, 2in1:) Ai parerea vreunui medic pt varianta asta ? Eu astazi merg la o consultatie, vedem ce informatii aflu. Merci
0
26-03-2016, ora 01:14
Dariageo
Nu este medic/terapeut
Dariageo
caffelatte_78 buna, ti-ai facut operatia 2 in 1, cum a fost sunt curioasa urmeaza in august si la mine ridicare de sani cu implant si rinoplastie si vreau sa stiu cat mai multe detalii, multumesc
1
28-03-2016, ora 02:24
Dani2
Nu este medic/terapeut
Dani2
Salut Dariageo. Si eu sunt o pacienta care doresc 3 operatii simultan. Am 2 cunostinte care au facut astfel de interventii combinate, asa ca si eu m-am decis sa fiu curajoasa. Daca ele au putut, de ce sa nu pot si eu!?
Din contra vad doar avantaj de pe urma intervențiilor asociate sub 1 anestezie= Acelasi timp de recuperare, iar rezultatul satisfacție dubla. Din ce mi-au povestit fetele care au facut astfel de interventii simultan, orice durere au avut, a meritat si daca ar fi sa se întoarcă înapoi ar repeta!Asa ca vreau si eu!
Eu deja am fost la consultatie si am facut programarea operațiilor pentru luna Decembrie.
Intervențiile de lifting+implant+ Rinoplastie.
O sa ma operez la domnul doctor Calin Dobos.
0
28-03-2016, ora 10:19
Dariageo
Nu este medic/terapeut
Dariageo
Multumesc Dani2
pentru raspuns, nu imi e frica de durerii, e normal sa avem, cum ai spus si tu cred k e mai bine asa, curaj si sanatate multa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Rinoplastia - operatia de corectie a nasului
  • Rinoplastie - tehnici
  • Complicațiile rinoplastiei
  •