Avort in a patra saptamana

16-02-2015
MaduMAria
Nu este medic/terapeut
MaduMAria
Buna!
Sunt foarte ingrijorata!
Acum 10 zile am avut un moment mai intim cu prietenul meu in care ne-am jucat putin. Eu eram imbracata, dar el nu. Problema este ca acesta a ejaculat fix intre picioarele mele. M-am sters repede, dar am simtit umezeala pana in zona genitala, pe piele. Am mai auzit ca nu exista sanse sa ramai insarcinata prin haine, dar a fost destul de mult material de la el si am simtit ca a ajuns pana la piele. Am ciclu neregulat (25-35 de zile), iar azi este ziua 35 si inca nu mi-a venit. M-am panicat destul de tare. In cat timp pot face un test de sarcina si care este cel mai bun? In cazul unei sarcini, cum se procedeaza si care sunt riscurile unui avort in a treia, a patra saptamana?
7 comentarii
0
16-02-2015, ora 20:50
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Poti cumpara de la farmacie un test de toata ziua sau daca vrei un rezultat mai sigur poti face analize de sange.Dar sa stii ca lichidul seminal cat si spermatozoizii traiesc in mediu umed si nu la soare pe haine.
0
16-02-2015, ora 20:58
MaduMAria
Nu este medic/terapeut
MaduMAria
Am inteles. Multumesc! Care test este cel mai sensibil si mai precis? Ideea este ca totul s-a intamplat foarte repede si m-am speriat pentru ca am vazut ca eram destul de umeda in zona genitala.
0
16-02-2015, ora 20:59
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
ANALIZELE DE SANGE
0
16-02-2015, ora 21:10
MaduMAria
Nu este medic/terapeut
MaduMAria
Dupa cat timp pot face un test de sarcina?
0
16-02-2015, ora 21:55
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
MINIM CINCI ZILE ATAT II IA UNUI SPERMATOZOID SA FECUNDEZE OVULUL, SI ORGANISMULUI FETEI SA SE PREGATEASCA SA ELIBEREZE OVULUL.
0
17-02-2015, ora 17:45
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ MaduMAria

Nu sunteti insarcinata ca nu a avut loc penetrarea.
0
17-02-2015, ora 17:47
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu imi place ca tineretul din ziua de astazi si-ar ucide imediat copiii, fara sa clipeasca dar nu ar renunta la cateva clipe de placere...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sarcina după avort
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  •