avort in primele saptamani de sarcina

28-06-2007
sofy
Nu este medic/terapeut
sofy
in martie anul asta am pirdut o sarcina(primul copil). Am 30 de ani si imi doresc un copil.
De 7-8 luni racesc, am dureri la urinare. Inainte de sarcina am luat lumexin (!) ovule pt o ciuperca, polidin si antibiotice pt raceala. La 2 saptam. am ramas insarcinata iar dupa 4 saptam am pierdut sarcina dupa 7 zile de sangerari (am facut tratament cu progesteron, repaus la pat dar in zadar. nu s-a descoperit motivul, iar motivele puteau fi multe. analizele de sange si urina au iesit bune. toxoplasma, citomegalovirus-bune.
Vreau sa raman insarcinata. iau cuminol, aulin - iar am racit.
pot tine o sarcina? ce pot face sa nu pierd iar o sarcina.
6 comentarii
0
28-06-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Ar fi necesar un tratament de teren în cazul dv. Luaţi antibiotice cu mai multă ponderaţie şi adresaţi-vă medicului homeopat.
0
02-07-2007, ora 00:00
sofy
Nu este medic/terapeut
sofy
multumesc!
un medic homeopat in CONSTANTA
0
02-07-2007, ora 00:00
sofy
Nu este medic/terapeut
sofy
POT AFLA
0
13-07-2007, ora 00:00
sofy
Nu este medic/terapeut
sofy
AM AJUNS LA MEDIC PENTRU INFECTIA URINARA- DURERI LA URINARE SI USTURIME. AM FACUT UN ECO SI AM OVARUL DREPT MARIT SI INFLAMAT, CHIST DE 3 CM PE PARTEA DREAPTA, DURERI PE PICIORUL DREPT. NU AM AVUT DE ALES SI AM LUAT ANTIBIOTICE-DUOMOX, IAR PT OVAR AM PRIMIT DUPHASTON INTRE ZILELE 15-25-(3 LUNI). LA CATEVA ZILE M-AM ALES CU O MANCARIME PE CARE O TRATEZ CU NIZORAL CREMA. ACUM IMI ESTE MAI BINE. DAR VA INTREB -NU AM TERMINAT TRATAMENTUL CU ANTIBIOTICE-SI POT FOLOSI IN PARALEL NIZORAL CREMA?
EXISTA RISCUL SA MAI APARA SENZATIA DE MANCARIME?
LA MEDICUL HOMEOPAT SE AJUNGE MAI GREU-CU PROGRAMARE, IAR EU AVEAM NEVOIE URGENTA DE TRATAMENT
0
15-06-2008, ora 00:00
maduzeek
Nu este medic/terapeut
maduzeek
Buna ziua !As avea si eu o intrebare.Mama mea ma trimis la farmacie sa-i cumpar 3 fiole de polidin.Am intrebato pentru ce sunt si nu a vrut sa-mi spuna...dupa care mi-a zis ca are probleme cu burta.Hmmm...nu stiu ce se cred??imi puteti explica la ce ajuta acest medicament? Polidin ?! Va rog sa imi trimiteti raspunsul vostru la email : pysykutza_madutzeek sau mada_cool_girl2007
0
15-06-2008, ora 00:00
maduzeek
Nu este medic/terapeut
maduzeek
Buna ziua !As avea si eu o intrebare.Mama mea ma trimis la farmacie sa-i cumpar 3 fiole de polidin.Am intrebato pentru ce sunt si nu a vrut sa-mi spuna...dupa care mi-a zis ca are probleme cu burta.Hmmm...nu stiu ce se cred??imi puteti explica la ce ajuta acest medicament? Polidin ?! Va rog sa imi trimiteti raspunsul vostru la email : pysykutza_madutzeek sau mada_cool_girl2007
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  •