Avort medicamentos

26-07-2018
Fyonna
Nu este medic/terapeut
Fyonna
Buna.La recomandarea medicului am facut avort medicamentos.sarcina fiind oprita din evolutie la 6 sapt.In data 24.07.2018 ora 14 am luat prima pastila de mifepriston.si mi s-a declansat sangerarea, in 25.07.2018 ora 23 am introdus vaginal cele 4 pastile de misoprostol.Nelamurirea mea este daca am eliminat tot deoarece nu am avut crampe si nici hemoragie masiva.Am sangerare si dureri de burta ca la un ciclu normal.La 2 ore dupa misoprostol am fost la baie si am simtit cum a alunecat ceva in vasul de toaleta.cheaguri am eliminat doar cateva.Este normal?
2 comentarii
0
26-10-2018, ora 19:39
Diana4life
Nu este medic/terapeut
Diana4life
Bună. Trec și eu printre.un caz similar cu al tau. O sarcina oprita din evoluție (ou clar), astfel încât mi.au recomandat Metabone. Am eliminat săculețul și câteva cheaguri, dar nu am avut sângerări abundente deloc si am emoții mari. Când ai mers la control era totul eliminat? Ai sângerat mult?
0
31-10-2018, ora 22:24
Fyonna
Nu este medic/terapeut
Fyonna
Buna.Nici la mine sangerarea nu a fost asa abundenta dupa cum m-as fi asteptat si tot asa am eliminat cheaguri putine.Durata sangerarii a fost de 5 zile iar fluxul era mic.La control am fost dupa 2 saptamani si totul a fost ok se eliminase tot.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul