baiat de 14 ani caruia de un timp ii miroase gura foarte tare

21-02-2011
viorica_
Nu este medic/terapeut
viorica_
buna,
nu stiu daca aici ar trebui sa scriu despre problema copilului meu, dar... am un baiat de 14 ani, caruia de un timp ii miroase gura foarte tare.fac mentiunea ca nu are carii, mergem periodic la stomatolog, la dinti i s-au facut sigilari si nu stiu daca de acolo i se trage.poate sa fie si varsta (ceva hormonal) ? nu se plange de dureri de stomac sau ceva de genul.Multumesc pentru atentie!
4 comentarii
0
21-02-2011, ora 10:05
zanebune
Nu este medic/terapeut
zanebune
Halena nu vine de regula din gura ci de la sistemul digestiv.
0
21-02-2011, ora 12:27
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Nu are hepatita?
0
21-02-2011, ora 14:14
viorica_
Nu este medic/terapeut
viorica_
din cate stiu nu numai sistemul digestiv este de vina, cat despre hepatita nu are manifestari sau mai bine zis care sunt manifestarile hepatitei ? eu am probleme digestive si nu am halena asa ca el.
0
09-10-2023, ora 21:27
Speranțamoareultima
Nu este medic/terapeut
Speranțamoareultima
Iti trebuie supliment cu Betaina HCL și pepsina, una sau doua capsule inainte de fiecare masa, limba foarte bine curățată dimineața și seara. Te clătești cu apa de gura cu clorhexidina sau una pe baza de plante FARA ALCOOL! Betaina HCL te va ajuta enorm la digestie.Daca nu ai sinuzita netratata sau amigdalele pline de pietricele care put a hoit, asta e soluția!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sfaturi pentru a scăpa de respirația urât mirositoare
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •