Baiatul poate sa aiba scurgeri in timpul actului sexual

17-02-2009
didutzu
Nu este medic/terapeut
didutzu
Buna :| am si eu o mare mare problema.sper sa fiu cat mai coerenta pentru ca ma simt foarte rau si abia daca mai pot vorbi insa trebuie sa rezolv aceasta problema. am 18 ani si acum 2 luni in data de 22 decembrie am facut avort. doctorul mi'a specificat clar ca pe data de 22 ianuarie imi va veni ciclul si asa a si fost. intre timp am mai intretinut relatii sexuale cu prietenul meu facand aceiasi gresala: nu ne'am protejat. insa el afost mult mai atent. problema si dilema mea este alta. exista scurgeri ale baiatului in timpul actului sexual adica fara voie si fara ca noi sa ne dam seama? deoarece eu acum trebuia sa fiu pe ciclu insa mi'a intarziat de 2 zile. acum sunt disperata nu stiu c sa mai fac. va rg frumos lamuriti'ma si pe mine:( astept raspunsul vostru. Multumesc anticipat
4 comentarii
0
17-02-2009, ora 23:22
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Din cauza acestor scurgeri seminale, asa zisa metoda a coitului intrerupt (adica ejacularea externa) nu ofera protectie decat in 70 % din cazuri, asta in conditiile unui cuplu experimentat. Deci, pentru ceea ce a fost pana acum nu va ramane decat sa sperati ca nu sunteti printre cele 30 %. Pentru viitor, insa, e bine sa respectati sfatul doctorului, anume:
-repaus sexual dupa avort
-sex protejat printr-o metoda valabila, nu coit intrerupt.
0
12-02-2011, ora 18:11
andreea3
Nu este medic/terapeut
andreea3
buna!la fel k celelalte fete am siy eu o nelamurire, am avut contact sexual cu iub meu si prima data a fost ok...adik ii venea sa isi dea "drumul" dar a scos penisul la timp si nu sa intamplat nimic....dupa 15min km asa...am inceput din nou....dar cand sa terminam am vazut ca pe pat era o scurgere albicioasa arata ca sperma dar si ca secretia vaginala...nu imi dau seama daca a fost de la mine sau de la el....el spune ca nu a simtit nimic....ca si cum i-ar veni sa isi dea drumu...sau cv....eu ma gandesc ca poate sa fie si de la mn....nu imi dau seama c poate fi....mentionez ca nu pot merge la ginecolog deoarece parinti nu stiu ca mi-am inceput viata sexuala....si sunt cunoscuti..(intelegeti l ce ma refer)...asa k pot afla oriknd.....pls ajutati-ma...multumesc mult.
0
15-02-2011, ora 01:35
rezolva_problemele
Nu este medic/terapeut
rezolva_problemele
@andreea3
Data viitoare fii mai prudenta
De asemenea, ar fi foarte bine sa le spui parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala si ca ai nevoie de ajutor. Nu cred ca iti vor aplica vreo pedeapsa (gen bataie, centura de castitate, etc), daca de atsta ti-e frica. Sunt convins ca parintii tai nu-si doresc vreun nepot precoce. Asa ca mare grija.
Comunicarea este cea mai buna solutie.
0
11-01-2013, ora 17:56
bogdan_is
Nu este medic/terapeut
bogdan_is
dc oare voi fetele sunteti atat de naive sa va incredeti in baieti ?.baietii de varste mici nu se pot controla...voi o sa aveti de suferit nu ei.prima problema e ca n-o sa mai puteti face copii niciodata de la unele avorturi.mai sunt si bolile cu transmitere sexuala care nu va iarta.pentru 5 minute de senzatie placuta sa va alegeti cu hiv si sa fiti condamnate la moarte nu cred ca e rentabil deloc.daca nici in sec 21 lumea nu foloseste o metoda sigura de contraceptie atunci dc sa avem pretentii la noi ca suntem civilizati..sunt foarte indignat pe cele ca voi care se lasa duse de val..sanatate va doresc si fetelor SEXUL SE FACE CU CAPUL
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici