Baie in apa sarata in sarcina

01-01-2013
oana0389
Nu este medic/terapeut
oana0389
Buna ziua. As dori sa stiu daca am voie sa fac baie in bazinul cu apa sarata. Sunt insarcinata in 10 saptamani si sunt in concediu la Sovata. Avem spa la hotel si am fost sa facem baie in piscina si in baziunul cu apa sarata. Am intrebat pe cineva de la receptie daca am voie in bazinul cu apa sarata si mi s-a zis ca pot face baie, dar maxim 15 minute. Eu am stat in jur de 5 minute si am iesit. Imi puteti spune va rog daca asta ini poate afecta sarcina? Sunt foarte ingrijorata. Acum am citit pe net diferite pareri.Unii spun ca e bine, altii spun ca nu! Astept raspunsul dumneavoastra! Va multumesc frumos!
2 comentarii
0
01-01-2013, ora 15:20
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
parere;
Sa NU mai faci baie in acea piscina.
si
in niciuna acum...
LA MULTI ANI!
0
01-01-2013, ora 16:21
oana0389
Nu este medic/terapeut
oana0389
Cu siguranta nu mai intru. Dar am intrat din pura curozitate si cum toata lumea vorbeste doar de beneficiile acestei ape, nu am crezut ca imi poate face rau. Dupa ce am intrat m-a lovit acest gand. Oricum am stat fff putin. Sper sa fie totul bine! Multumesc frumos pt sfat! La multi ani!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul