baietelul meu nu mai are erectie | Forumul Medical ROmedic

baietelul meu nu mai are erectie

05-08-2013
zaitz_alina
Nu este medic/terapeut
zaitz_alina
in urma cu sapte luni baietelul meu in varsta de 5 ani si jumatate atunci, a fost operat de hernie inghinala stanga. De atunci baietelul meu nu mai are erectie. e ceva normal?cat de des au copiii erectie la aceasta varsta? va multumesc
4 comentarii
0
05-08-2013, ora 16:29
kaya93
Nu este medic/terapeut
kaya93
Copii nu au erectie, erectie au numai barbatii caci vine vorba de placere (ii se scoala de la placere, mangaiere sarutari etc)
Erectia vine odata cu pubertatea copilului.
Nu ai de ce sa iti faci griji, absolut deloc. Ingrijoreaza-te cand incepe sa devina baiat ( de la 10-14 ani)
0
05-08-2013, ora 23:59
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Kaya,

Vorbesti fara sa stii despre ce vorbesti. Toti baieteii au erectie, de fapt chiar si bebelusii nou-nascuti au erectie.

zaitz_alina,

Cel mai bine intrebi medicul pediatru la un consult direct, de la distanta toate pot parea altfel. Sau un urolog, sau chirurgul care l-a operat. Nu te ingrijora, poate fi ceva trecator.
0
14-08-2013, ora 17:59
kaya93
Nu este medic/terapeut
kaya93
Pink Freud

Chiar cu un medic am vorbit pentru ca aceeasi intrebare a avut si mama mea despe fratele meu de 3 ani deci nu inteleg de ce anume te bagi tu in seama.Ceea ce numesti tu "erectie" este un simplu muschi si e logic sa se "trezeasca" - la fel ca muschiul de la picioare cand mergi se "activeaza"

Alina, daca nu esti sigura poti merge la pediatru.
0
14-08-2013, ora 18:07
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Kaya,
Nu stiu cine ce ti-a spus, dar scrie in toate tratatele de medicina.

Si normal ca nimeni nu iti recomanda sa citesti asa ceva, ca doar nu esti medic in devenire. Dar sa scrii corect romaneste, nu ar fi asa de greu (trebuie doar sa se "trezeasca" muschiul mintii, amintirea unor ore de la scoala, daca ai fost).
Ai o exprimare deloc erecta, , , , ,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Procedee chirurgicale în tratarea herniei inghinale
  • Cum recunoÈ™ti hernia inghinală È™i cum evaluezi gravitatea ei
  •