baietelul meu se ineaca in somn | Forumul Medical ROmedic

baietelul meu se ineaca in somn

29-04-2010
destin
Nu este medic/terapeut
destin
baietelul meu in varsta de 3 ani jumte se scoala ziua din somn inecat si in acelasi timp icneste tremurand dar numai ziua noaptea nu am probleme cu el.va rog din suflet sa-mi raspunda cineva care ar fi cauza.Tare mult as vrea parerea unui medic.Va multumesc si astept parerile dumneavoastra
11 comentarii
0
29-04-2010, ora 22:15
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
Buna seara, ceea ce se intampla cu copilul dumneavoastra se poate trata foarte usor.
Homeopatia este probabil singura care va poate ajuta in acest caz.
Daca imi spuneti in ce oras locuiti as putea sa va ajut recomandandu-va un homeopat bun.
O seara linistita !
0
30-04-2010, ora 10:05
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, BucureÅŸti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Contează mai mulţi factori: şi la cât timp după masă se culcă, în ce poziţie apare înecatul, şi mai ales ce diferenţă este între ce face ziua şi ce face noaptea. (de exemplu dacă la prânz doarme imediat după masă atunci e indicat de consultat un medic gastroenterolog- poate avea un reflux gastroesofagian)
0
01-05-2010, ora 11:51
destin
Nu este medic/terapeut
destin
buna iuliacristianaB adoarme in jur de ora 3-4 dupa amiaza niciodata imediat dupa masa mananca in jur de ora 1 si se joaca dupa aceia si pozitia nu conteaza
0
01-05-2010, ora 11:53
destin
Nu este medic/terapeut
destin
pt skincod sunt din prahova
0
02-05-2010, ora 12:23
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
In prahova nu stiu nici un homeopat, dar iti dau o adresa din brasov
Brasov
DR. ZAINESCU LAURA
Ambulator clinic
Brasov, Str. Ciprian Porumbescu nr.19, sc.A, ap.2
Telefon/Fax:
0268 328874
0723 474265
Ti-am trimis un mesaj privat, il poti citi dand click pe modificati profilul dvs, din caseta verde din dreapta sus a paginii, acolo unde te loghezi.
0
02-05-2010, ora 15:38
destin
Nu este medic/terapeut
destin
pt skincod multumesc frumos.O zi buna
0
14-07-2010, ora 17:30
destin
Nu este medic/terapeut
destin
pt dn dr iulia CristinaB acum am aflat care este cauza copilului meu in urma cu 3 sapt a fost diagnosticat cu {nici nu vreau sa pronunt cuvintul} epilepsie focala dreapta astept un sfat, orice multumesc
0
16-07-2010, ora 13:14
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, BucureÅŸti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Ptr destin- pentru a pune un diagnostic de epilepsie trebuie făcute multe analize- EEG, examinare la neurolog, nu e de ajuns o singură criză o dată. Şi în plus, sunt forme şi forme de epilepsie, unele care necesită tratament mulţi ani, altele care se vindecă cu timpul... forme de convulsii şi crize care o dată cu maturizarea creierului trec. Nu e cazul să vă speriaţi din prima, aşteptaţi cu timpul să vedeţi ce se întâmplă, căutaţi un neurolog pediatru bun pentru examinare completă şi urmărire în timp (la spitalul Obregia în Bucureşti sunt mulţi oameni foarte buni).
0
22-07-2010, ora 21:43
destin
Nu este medic/terapeut
destin
pt IuliaCristinaB- Buna am fost si acolo nefiind multumita de medicul nostru am ajuns si la obregia la dn dr Gherghiceanu, am facut EEG si analizele la singe, deci ca urmare acelasi diagnostic si mi-a marit doza de TIMONIL sirop de la 2, 5 - 2, 5- 2, 5 la 7, 5- 6 - 7, 5 ml de 3 ori pe zi.
0
26-07-2010, ora 10:49
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, BucureÅŸti
Dr. Boia Iulia Cristiana
ÅŸi copilul cum se simte?
0
27-07-2010, ora 13:27
destin
Nu este medic/terapeut
destin
pt IuliaCristinaB acum ie bn in 2 saptamani a mai facut 2 crize si astea tot in somn
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sfaturi pentru un somn odihnitor È™i sănătos la copii
  • Co-sleeping – dormim în acelaÈ™i pat cu bebeluÈ™ul?
  • SiguranÈ›a copilului la somn
  • De cât somn are nevoie un copil?
  • Somnul copiilor cu ADHD, mai scurt È™i mai slab calitativ
  • Noi recomandări privind orele de somn necesare copiilor pentru a fi sănătoÈ™i
  •