Balanita

08-08-2018
Grimm
Nu este medic/terapeut
Grimm
Salut! In urma cu vreo luna am mers la un doctor dermatolog deoarece aveam mici brononite pe preut neobservabile care nu dernajeau cu nimic, dabea se vedeau si le avem de mic copil fiind diagnosticat cu balanita desi nu prea avea cum. Acest doctor dermatolog mi-a prescris Citoplast crema cu acid boric diluat in 1L de apa cu care sa ma spal la dus. Dupa o saptamana de utilizare al acestui tratament mi s-a facut ca si o rana/arsura ce facea puroi si ustura foarte tare, se si inflamase. Nu mai puteam de durere, asa ca am mers la spital unde am fost internat si m-au tinut doua zile cu comprese de rivanol si cefalexin pana cand a venit doctorul si m-a curatat cu Rivanol si nu ma mai ustura cand urinam. Nu mai era umflat.Mi-a fost recoltata secretia/puroiul de acolo si nu a iesit nimic, nici cea mai mica ciupercuta. Am fost trimis la dermato unde mi-a prescris Albastru de metil, Triderm si flucomazol pastile. Tin sa mentionez ca ustura foarte rau cand aplic albastrul de metil. Puroiul a cam incetat sa mai apara, dar este ca si o arsura ce inconjoara preputul si partea de jos a capului penisului. Mentionez ca nu am avut nici un contact sexual. Ce parere aveti?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.