Balanita Candidozica

17-02-2010
Balanita
Nu este medic/terapeut
Balanita
Am 22 de ani acum... balanita asta o am cam de la varsta de 12-13 ani... si nu stiu cum am luat-o pentru ca nu am avut contact sexual. Prima oara stiu ca am avut niste crapaturi pe preputul interior. Mi-a fost frica sa vorbesc cu parintii mei si am stat asa. Boala a avansat foarte mult. Am ajuns si la doctor. Am luat si Nidoflor si Elocom si vedeam cum boala se amelioreaza. Am mai facut cateva controale si acum folosesc Travocort si iau pastile.. Fluconazol 150 mg( 1 pe saptamana). A ajuns intro stare destul de bunicica (inainte nu puteam sa imi vad glandul). Nervul de subt gland mi s-a rupt, varful glandului este albit si pare lipsit de vase de sange( usor usor parca isi revine). E greu, nu mai am control in varful glandului ci doar in corpul glandului. Acuma o sa introduc in tratament si spalaturi cu bicarbonat de sodiu... sper sa imi treaca :(. Am prins curaj si stiu ca ma voi face bine. Acum mai am in jurul preputului (ca un inel pe preput) un inele de piele rozacee inflamata, fina deteriorata:(. si persista uscaciunea ( de asta ma folosesc crema). Am folosit tratamentul prescris de dl. doctor pe perioade mult mai mari ( de ordinul lunilor ).

STIMATE DOMN DOCTOR, VA ROG AJUTOR... IMI DORESC DIN TOATA INIMA SI UN SFAT DIN PARTEA DUMNEAVOASTRA.

VA MULTUMESC !!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.