Balonare si durere surda dreapta burta

05-10-2008
kundalini
Nu este medic/terapeut
kundalini
De 2 luni sunt balonat si simt o usoara durere in partea dreapta.Nici starea de greata nu-mi da pace cateodat.
De 2 saptamani iau redigest si debridat, scaunele sunt normale.
Va rog sa-mi dati un raspuns !
3 comentarii
0
05-10-2008, ora 00:00
BRUNA
Nu este medic/terapeut
BRUNA
MAI MULT CA SIGUR AVETI PROBLEME CU FIEREA.EU AM PIATRA LA FIERE DE 8 ANI, ASA CA STIU PRIN CE TRECETI.VA SFATUIESC SA LUATI MOTILIUM TABLETE( O TABLETA CU 30 MIN. INAINTEA MASEI DE PRANZ SI SEARA), TRIFERMENT SI CARBUNE VEGETAL. AR TREBUI SA FACETI O ECOGRAFIE ABDOMINALA SA VEDETI DACA AVETI CEVA LA FIERE SI SA TINETI REGIM ALIMENTAR.
SANATATE!
0
12-10-2008, ora 00:00
kundalini
Nu este medic/terapeut
kundalini
De 2 seri au inceput sa apara si frisoanele, durerea surda este prezenta in partea dreapta si radiaza in jos spre apendicita, la palpare nu doare apendicita.
Va rog frumos sa-mi spuneti ce pastile sa mai iau in afara de redigest, omez, debridat, si daca metroclopradid-ul este bun pt. mine ?
Daca da, pot sa-l iau timp indelungat ?

Sunt disperat ! anul trecut am fost internat la Municipal -Bucuresti si in urma controalelor ecografice si endoscopice s-a rezultat hernie hiatala mica (reflux gastroesofagian)

Va rog frumos ajutati-ma !
0
27-02-2010, ora 13:18
damadisnico
Nu este medic/terapeut
damadisnico
am si eu o problema si va rog mult sa nu o ocoliti...acum 2 luni mi-am inceput viata sexuala.eu faceam un tratament cu duphaston pt reglarea menstruatiei.in inanuarie m-am culcat neprotejat cu prietenul meu.am facut 2 teste de sarcina, ambele negative.mi-a venit si menstruatia de 2 ori.acum am dureri de burta si stomac, uneori in capul pieptului si greata.iar in gura am un gust intepator, de pier cred.credeti ca este posibil sa fiu insarcinata? e posibil sa fie de la cartofii la cuptor cu usturoi pe care i-am mancat seara?eu am mai fost internata de 2 ori din cauza varsaturilor si a fierei...raspundeti-mi va rog mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce stomacul meu ramane plin atat de mult timp?
  • Balonare imediat după masă - cauze și tratament
  • Topul alimentelor care provoacă balonare
  • Balonări supărătoare? Lista alimentelor indicate și contraindicate
  • Ce poate ascunde balonarea - afecțiuni cu balonare frecventă
  • Când balonarea depășește normalul și ar trebui să ne adresăm medicului (și cui)
  • Tratament balonare - medicamente și remedii
  •