banuieli de gonoree

22-07-2008
tudora
Nu este medic/terapeut
tudora
salutare tuturor eu sunt noua pe acest saite si am mai postat un subiect in legatura cu problema mea. DAca se poate sidaca aveti vreo idee sa-mi dati si mie cate un sfat legat de framantarile mele as fi putin mai luminata si poate mai linistita.Eu am urmatoarele simtome : mancarimi vaginale -4 zile insotite de dureri vaginale-4 zile mici usturimi la urinare disconfort la mictiune -3 zile dar cel mai ciudat secretie vaginala galbena care se intareste pe chilot. intrebare : o secretie vaginala normala intareste chilotii ? as mai avea ceva de adaugat mancarimi ale ochilor cu mici firisoare de sange iar dimineata la trezire cea urdori. Inca unsimptom ar fi acela de dureri ciudate in gat cu izepaturi-intensitate medie cu durata de 1 saptamina. Mentionez ca de la debutul bolii au trcut deja 2 sapt. au mai ramas scurgere vaginala scazuta ca intensit acum si mancarimile de ochi dar si intpaturile in gat toate de intensit scazuta.Intrebare : Gonoree(sculament) pitita care se retrage parsiv cu simptome cu tot ?sau sa fie altceva.Am uitat sa precizez ca pe parcursul bolii au existat vagin foarte rosu si sangerari de gingii. eu va multumesc din suflet si sper sa am norocul de a mi se talmaci aceste simptome ciudate
2 comentarii
0
24-07-2008, ora 00:00
andora
Nu este medic/terapeut
andora
salut stai incet si iale pe rand sunt prea multe si amestecate 1.mancarimi vaginale -este vorba despre o vulvovaginita cel mai probabil cu candida se trateaza cu vovule dar existamari riscuri de reaparitie 2.Ochii cel mai probabil ai facut o conjunctivita iati picaturi de la farmacie 3.dureri in gat.fati un exudat faringian 4.sangerarile de gingii.poate fi lipsa de vit.C sau vit>K incearca cu Tarosin tablete. multa sanatate si incearca de altadata sa fi mai coerenta si sa le iei pe rand
0
24-07-2008, ora 00:00
tudora
Nu este medic/terapeut
tudora
andora iti multumesc frumos pentru sfaturile tale intradevar asa este dar eu nu stiu ce vrei tu sa spui prin coerenta dar astea sunt simptomele mele ce sa fac le scriu si eu pe toate nu sunt eu de vina ca au aparut toate in acelasi timp si multumesc inca o data si tie multa sanatate .
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Infecția cu Neisseria gonorrhoeae (N. gonorrhoeae, gonococcus, gonococ) - infecția gonococică
  • Cazurile de gonoree înregistrează o creștere printre femeile tinere din Europa (studiu)
  • Vaccinul meningococic s-a dovedit a fi rentabil în protejarea bărbaților împotriva gonoreei
  •