banuiesc ca sunt insarcinata si am facut gripa

14-11-2011
andracatalin
Nu este medic/terapeut
andracatalin
ma duc in seara asta la spital, sa le zic ce banuiesc inainte sa mi faca raze?ce pastile pot lua in cazul in care as fi?mersi
4 comentarii
0
14-11-2011, ora 18:07
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
DE CE mergi la spital?!?
- spune, desigur, ce banuiesti..
0
15-11-2011, ora 16:56
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
Evident trebuie sa le spui ca esti insarcinata. de altfel daca vei ajunge sa faci radiografie, te vor intreba daca esti insarcinata si vei semna probabil pe propria raspundere o declaratie in acest sens.
0
17-11-2011, ora 02:23
angy22
Nu este medic/terapeut
angy22
buna seara, am 22 ani si am si eu o problema, am avut C.M PE 14 octombrie iar luna aceasta nu mia mai venit luna aceasta, am avut raport neprotejat de pe 1 noiembrie pana pe 12, este posibil ca sa fi ramas insarcinata?am unele simptome, mananc mai mult decat de obicei, ma simt mai toata ziua obosita si am o stare de somnolenta, urimez des, ma simt mai plina decat ma cunosc eu, , cand ma trezesc am cearcane la ochi, dureri de spate si sanii imi sunt moi, in seara asta am facut un test si a iesit negatiiv credeti ca este posibil sa fiu insarcinata dar sa fie prea devreme pentru a depista testul aceasta posibila sarcina??multumesc mult
0
29-11-2011, ora 15:52
andracatalin
Nu este medic/terapeut
andracatalin
am fost la spital pt ca am facut o viroza respiratorie.in fine am rezultatul la testul babes papanicolau negativ pt lezziune intraepiteliala sau maligna citodiagnostic clasa 1, la secretie polimorfonucleare rare, limfocite rare, macrofage rare, flora cocica coci g - florabacilara bacili g + candida absent, trichomonas absent.ce inseamna asta?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinul antigripal sezonier
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • Estrogenul protejează femeile de gripă, nu și bărbații
  •