Basica penis dupa dezvirginare

05-01-2016
psihopath
Nu este medic/terapeut
psihopath
Salutare. Am si eu o problema destul de naspa. De vreo 3 zile m-am dezvirginat si de a doua zi dupa actul sexual mi-a aparut o basica destul de mare care inconjoara 80% din capul penisului. Ce pot face in acest caz?
9 comentarii
0
05-01-2016, ora 11:11
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Mergeti de urgenta la medic pentru a vedea care este cauza aparitiei basicii respective; poate fi o infectie grava
Valentin Pescaru
Psiholog-psihoterapeut-sexolog
0
05-01-2016, ora 13:08
psihopath
Nu este medic/terapeut
psihopath
Sincer nici nu stiu unde sa merg. As vrea sa rezolv problema fara sa ma implic medical. O solutie va rog?
0
05-01-2016, ora 14:03
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Cum ar putea evalua cineva "pe net" ce aveti Dumneavoastra pe penis, si sa va prescrie si un tratament?! Cu ce va jucati? Penisul nu merita suficienta atentie? Sau vreti sa "scapati" de el? Mergeti la un medic ginecologic sau la dermato-venerice, nu este nici o rusine, astfel de lucruri se intampla. "Better safe than sorry"...
0
05-01-2016, ora 14:09
psihopath
Nu este medic/terapeut
psihopath
Problema este ca stau la 50 km de orasul in care gasesc doctori. Nu stiu care ar putea fi problema. Defapt o parte din pielea penisului mi s-a umflat. Nu este o basica sa spun asa. Dar pielea pare umflata precum o basica.

Problema mea ar fi detaliata aici: http://forum.romedic.ro/prod/piele_preput_ingrosata_(umflata)_039447.html
0
05-01-2016, ora 14:54
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Pielea poate fi inflamata datorita frecarii, ca un fel de "batatura". Insa aceasta se poate infecta destul de usor. Va recomanda sa nu mai aveti contact sexual si nici masturbare pana nu trece, igiena stricta a penisului si lenjeriei intime. Daca totusi problema nu se rezolva in cateva zile sau tinde sa se agraveze tot va trebui sa ajungeti la medic. Pe viitor va recomand sa utilizati prezervativul, pentru a nu a mai avea astfel de probleme, boli venerice sau...un copil...
0
05-01-2016, ora 15:06
psihopath
Nu este medic/terapeut
psihopath
Va multumesc frumos pentru raspuns! Problema am vazut-o pe data de 2 ian dimineata. Pare ca durerea (usturime mai mult) s-a mai ameliorat. Nu ma mai doare la fel ca prima oara cand mi-am dat seama. O sa spal zona cat mai des cu sapun si o sa folosesc o lenjerie mai larga daca e.
0
10-01-2016, ora 14:18
SilenT007
Nu este medic/terapeut
SilenT007
Cand aveam o varsta mai frageda am patit acelas lucru ca tine, si de doua ori faptul ca atza penisului nu sa rupt si piela de pe penis e data jos a determinat basica aia, eu am tras inapoi pielea penisului din nou pe intreg penisul adica pana sa fie capul acoperit si basica a disparut singura daca te uiti bine basica creste exact de la radacina atzei, de la atza penisului, sau ma insel?
0
17-01-2016, ora 19:01
a921130
Nu este medic/terapeut
a921130
In cat timp ti-a disparut basica ? Eu am patit la fel si basica e destul de mare, am tras cu greu pielea peste ea. E nevoie sa ma duc la medic sau dispare singura ?
0
06-02-2018, ora 17:18
Anghel03
Nu este medic/terapeut
Anghel03
Cred ca am si eu aceeasi problema cu basica...imi puteti spune daca s a rezolvat cu trasul pielii peste ea?? cred ca va fi super dureros, voi merge si la doctor sa vad ce spune.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: