basicute in zona vaginala

27-04-2007
andreea_sto
Nu este medic/terapeut
andreea_sto
mi-au aparut niste basicute pline cu un lichid alb in zona vaginala(ca un fel de cosuri dar mai mari).nu ma deranjeaza prea tare dar de la 3 acum vad ca incep sa se inmulteasca si ma cam sperie.am fost la ginecolog si m-a trimis sapt viitoare la dermatolog.pana atunci mi-a zis sa-mi dau cu albastru de metilen.aveti idee ce ar putea fi?
7 comentarii
0
27-04-2007, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Eu nu sunt ginecolog, dar am o idee: Herpes genital(infectie cu virus herpes simplex tip II). Ati ajuns pe maini bune-dermatovenerologul se ocupa cu aceasta boala venerica minora.
0
27-04-2007, ora 00:00
andreea_sto
Nu este medic/terapeut
andreea_sto
multumesc mult pt raspuns.
stiti cumva daca e grav?
se vindeca usor prin tratament?
0
09-05-2007, ora 00:00
BRIANA
Nu este medic/terapeut
BRIANA
Buna Andreea, si eu sunt exact in situatia ta.Sa ma anunti si pe mine ce rezolvi la derma.Brianna
0
09-05-2007, ora 00:00
andreea_sto
Nu este medic/terapeut
andreea_sto
uite eu am mi-am dat cu albastru de metilen si intre timp pana sa ajung la derma mi s-au spart.si cand am mers mi-a zis ca mi-a trecut cica si ca nu are ce sa-mi mai zica.sincer pe mine nu m-a convins de loc dar am lasat-o asa.acum nu mi-au mai aparut dar mi-ar fi placut sa stiu ce am.poate nimeresti u la un derm mai priceput ca la tipa la care am fost eu nu as trimite pe nimeni(respectiv ambulatoriul cotroceni).dupa ce mergi te rog mult anunta-ma si pe mine ce ai aflat.daca poti tot pe pag asata.ms mult
0
09-05-2007, ora 00:00
BRIANA
Nu este medic/terapeut
BRIANA
O sa te anunt poate o sa nimeresc la un medic mai bun.Multumesc pentru informatii.Pa
0
31-10-2009, ora 12:03
oancea cristina
Nu este medic/terapeut
oancea cristina
am aceeasi problema, cum pot rezolva, mi-au aparut aceste bubite pline cu lichid grupate, ma deranjeaza, chiar ma dor si au aparut constant de cateva luni.cum pot scapa de ele din corp.inteleg ca e oinfectie...ce medicamente pot lua.cum doctorii trateaza superficial aceasta problema am apelat la dvs.multumesc!
0
24-08-2011, ora 13:56
anady
Nu este medic/terapeut
anady
Sunt disperata..am cred ca 3 ani de cand am problemele astea.in zona pubiana au inceput sa apara tot ceva de genul "niste cosuri" mari.pe sub piele care trec foarte greu sunt dureroase si dupa ce trec apar altele ori in aceeasi zona ori pe langa ele...si s-au mai si intins pe picioare de mi-e rusine si sa merg la plaja nu pot sa port nici pantaloni scurti...am fost la dermatolog si am fost degeaba.mi s-a spus ca ar fi foliculita...mi s-a dat un tratament...dar degeaba nici un rezultat tot apar nu se mai opresc.si au ramas urme in ultimul hal?ce pot sa fac nu stiu ce sa mai fac...pur si simplu imi distrug viata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •