batai puternice ale inimii.. o simt si in gat

17-04-2012
viorica_
Nu este medic/terapeut
viorica_
Buna ziua, din cand in cand simt ca inima bate mai tare...si o simt si in gat... Intr-un astfel de moment mi-am masurat TA si aveam 101/63, iar pulsul 83.Fac mentiunea ca in ianuarie 2012 am facut o ecocardiografie, dar care nu a aratat ca as avea vreo problema deosebita.Mi se intampla asta de vreo doua luni.
6 comentarii
0
18-04-2012, ora 14:04
florin125
Nu este medic/terapeut
florin125
sincer nu te juca cu aceasta problema dute la un control mai amanuntzit si incearaca alt medic de specialitate
0
18-04-2012, ora 14:12
viorica_
Nu este medic/terapeut
viorica_
Tocmai am inceput niste investigatii.
0
18-04-2012, ora 14:57
rebeca05
Nu este medic/terapeut
rebeca05
buna viorica.indicat este sa faci un consult cardiologic ca sa afli cauzele.Iti pot recomanda un dr cadilog f bun din Bucuresti.Dr Oren Iancovici sau Sanda Postu.
0
18-04-2012, ora 15:06
viorica_
Nu este medic/terapeut
viorica_
Multumesc mult, Rebeca, numai ca distanta este cam mare eu fiind din Iasi si deja am inceput niste investigatii si sper sa mi se dea un verdict, insa, se pare ca nu din cauza inimii fac asta ci hormonal...pentru ca am uitat sa mentionez nu fac asta tot timpul, ci din cand in cand...Vom mai vedea, astazi am facut o electrocardiograma care, spune medicul, este foarte buna, fara modificari...Cautam pana depistam ceva!
0
18-04-2012, ora 21:25
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Pe mine ma bagi cu totul in ceata Valorile pe care le precizezi sunt perfecte(poate putin mica tensiunea) si pulsul bun.Daca e sa ai probleme de sanatate(desi nu cred, probabil sunt pe fond de stres/ emotional), n-au legatura cu tensiunea, cu siguranta.
0
19-04-2012, ora 08:15
viorica_
Nu este medic/terapeut
viorica_
Bestyutza, asa este si eu sunt in ceata, darmite altii...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  • E normal să-ți simți inima bătând?
  • Cauzele tahicardiei (bătăilor rapide ale inimii și pulsului crescut)
  •